Kateřina (32): Manžel pozval na Vánoce tchyni. Po loňském zážitku se bojím nejhoršího

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena na vanoce
zena na vanoce

Vánoce byly pro Kateřinu odjakživa nejkrásnějšími svátky v roce. Po loňských svátcích se na ty letošní bohužel netěšila. Minulé Vánoce se totiž stalo něco, na co Kateřina nevzpomíná s úsměvem na rtech a nyní se bojí, že se nepříjemná situace bude opakovat.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Když se Kateřina dozvěděla, že její manžel opět pozval svoji matku na Vánoce k nim, neskákala nadšením. Před svým mužem sice nedala nic najevo, ale od toho okamžiku se na Vánoce přestala těšit.

Vánoce pro mě byly vždycky nejoblíbenějším obdobím v roce

Kateřina je naše čtenářka a nyní se rozhodla, že i ona zveřejní svůj příběh. Poslala nám e-mail, ve kterém otevřeně přiznala, že Vánoce odjakživa milovala.

„Už jako dítě jsem se těchto svátků nemohla dočkat,“ píše Kateřina. „Čím jsem byla starší, tím víc jsem chápala pravou podstatu Vánoc, a o to víc pro mě byly kouzelné,“ vysvětluje upřímně.

Od té doby, co má Kateřina děti, Vánoce zbožňovala ještě víc. Podle ní totiž není větší radosti než té, která se odráží v upřímných dětských očích.

Loňské svátky neproběhly tak, jak jsem si představovala

„Manželovi loni v létě zemřel tatínek,“ pokračuje Kateřina ve vypravování. „Aby jeho maminka nezůstala sama, pozval ji k nám na celé svátky.“

Kateřina pro jeho rozhodnutí měla pochopení. Netušila však, jak se díky přítomnosti její tchyně oblíbené svátky promění v něco nepříjemného.

„Nikdy jsem s tchyní neměla problémy,“ píše Kateřina. „Jen co se týče výchovy našich dětí jsme si nerozuměly, každá na to totiž hledíme jinak,“ dodává.

Loni na Vánoce udělala tchyně něco, s čím Kateřina nepočítala. Nadělila dětem pod stromeček nevhodné dárky a ty, které dětem pořídili jejich rodiče, drze odsuzovala a kritizovala.

Kvůli ní jsem měla zkažené Vánoce. Co když to letos bude stejné?!

Právě proto nebyla Kateřina nadšená, když zjistila, že na manželovo pozvání přijede její tchyně na svátky i letos. Oprávněně se bojí, že se situace bude opakovat.

„Neporadila se s námi ohledně dárků a dala dětem tablety, které jsme jim pořizovat nechtěli,“ vysvětluje Kateřina a dodává, že jsou na tyhle vymoženosti ještě malé.

Navíc si tchyně nebrala servítky a pořádně zkritizovala dárky, které vnoučatům pořídila Kateřina s manželem.

„Loňské Vánoce jsme se pohádali, zkazilo to celkovou atmosféru,“ stěžuje si pisatelka. „Upřímně se bojím, že to letos nebude jiné. Chci si svátky užít, a ne se dohadovat s tchyní, která si myslí, že jen její názor je ten nejlepší,“ dodává nešťastně.

Autor: Nikol Kolomazníková


Související články