Kateřina (27): Řekl mi buď já, nebo to zvíře

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena s kockou
zena s kockou

Nikdy by mě nenapadlo, že mezi námi bude stát nějaká kočka, alespoň ne ta čtyřnohá. Roztomilá, plyšová a tulící se koule, která vadí mému příteli. Denně se kvůli tomu hádáme a dal mi jasné ultimátum – buď já nebo ta kočka.

První romantická schůzka

Se Standou mě seznámila moje mladší sestra, která randila s jeho kamarádem. Ze začátku se mi moc nezdál. Připadl mi jako sukničkář, který neví, co chce. Sestra mě přesvědčila, že přece už potřebuji nějakého chlapa a že za zkoušku nic nedám. Na prvním rande mě překvapil červenou růží a já pomalu přestávala pochybovat. Vyklubal se z něj velký romantik.

Zdroj: 123RF.COM

Zkouška jménem společné bydlení

Náš vztah pokračoval a vše klapalo. Byla jsem zamilovaná a se sestrou jsme všichni společně podnikali rande ve čtyřech. Sem tam přeběhla nějaká přeháňka, ale nebylo to nic vážného. Za pár měsíců jsem mu navrhla, ať zkusíme bydlet spolu. Měla jsem pronajatý velký byt v rodinném domě mé známé. Mé bylo celé půdní patro, kde byla koupelna, záchod, kuchyň, šatna a můj pokoj s bílá kočkou jménem Lily. Milovala jsem kočky.

Nepřátelé na život a na smrt

Můj přítel byl jiného názoru. Kočky nesnášel a dával mi to řádně najevo. Párkrát na ni „omylem“ stoupl. Jindy ji zase házel za dveře mého pokoje, aby byl prý klid. Nakonec si dokonce vymyslel, že má na ni silnou alergii. Ragdoll je přitom hypoalergenní kočka a je velmi dobře snášená u alergiků. Kvůli mé bílé kuličce jsme se dostávali do neustálých konfliktů.

Lily to cítila asi podobně a často na něj útočila. Pokaždé, když přišel, se změnila v malého ďábla a nepoznávala jsem ji. Jakmile Standa otevře dveře, malý bílý démon ho utíkal kousnout do palce u nohy.

Buďto já nebo ta kočka!

Jejich složité soužití se den po dni zhoršovalo a mě začalo vadit, jak můj drahý není vůbec empatický a necítí lásku ke zvířatům. Nepohladil dokonce ani psa a kočky se dotknul jen když ji vyhazoval za dveře. Dal mi na výběr, ať se buď zbavím kočky nebo se odstěhuje. Sama jsem mu s radostí sbalila věci a svojí malé „čičince“ koupila krásné a obrovské škrabadlo v mém oblíbeném fialovém odstínu.

Autor: Monika Holemá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články