Karolína (39): Roky jsem hledala pana pravého, přitom jsme ho měla celou dobu po svém boku

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
zena 45 2
zena 45 2

Snad každá malá holčička sní o svém princi na bílém koni. Už jako malé děti si představujeme, jak by měl vypadat náš ideální partner. Mnohdy si ale v hlavě zakořeníme představu, za kterou se poté ženeme, a neohlížíme se nalevo ani napravo. Často se pak stane, že cíl máme na dosah ruky, ale vůbec ho nevidíme.

I paní Karolína se hnala za vidinou pana pravého, o kterém snila už jako malá holka. Roky hledala a nenacházela, přitom toho pravého měla celou dobu hned vedle sebe. Jenom to neviděla.

Kamarádky se vdávaly a já pořád nic

„Snad každou ženu by tížilo vědomí, že se její kamarádky jedna po druhé vdávají, zatímco ona stále zůstává sama. U mě tomu bylo zrovna tak, kamarádky se vdávaly a já zůstávala na ocet. Začínala jsem z toho být zoufalá,“ přiznává se Karolína.

Zdroj: 123RF.COM

Karolína také sama na sebe prozradí, že možná měla na muže okolo sebe příliš vysoké nároky. Vysnila si totiž dokonalého přítele, který měl vše, co od muže očekávala. Pokud některému z jejích partnerů ta či ona vlastnost scházela, vztah s ním ukončila.

Hledala jsem svého prince, který ale nepřicházel

Paní Karolína ani zdaleka není jediná žena, která ví, co od svého partnera očekává. Bohužel ale patří k těm ženám, které neumí ze svých nároků slevit, ačkoli se to negativně podepisuje na jejich vztazích. Nechtěla jsem se vzdát svých požadavků a obětovala jsem mnohdy i slibné vztahy.

Zdroj: 123RF.COM

„Měla jsem za svůj život několik mužů, nebudu lhát, že s některými z nich by nám to i mohlo klapat,“ vypráví Karolína. „Já však stále měla před očima muže svých snů, kterému se žádný z nich nevyrovnal. Vysnila jsem si prince na bílém koni a věřila, že jednoho dne přijde.“

Byl mi celý život nejlepším přítelem

„Věříte na přátelství mezi mužem a ženou? Já ano. A proč? Celý život po mém boku stojí muž, který se stal mým nejlepším přítelem,“ říká hrdě Karolína, která je na své přátelství s kamarádem Honzou velmi pyšná. „Věděl o mně prakticky všechno, svěřovala jsem se mu se svými vztahovými neúspěchy a pokaždé u něho našla porozumění,“ říká Karolína.

Vzápětí přichází zvrat ve vypravování, kterým nás Karolína velmi překvapí. Zatímco se totiž celý život hnala za neexistující představou dokonalého muže, celou tu dobu ho měla přímo vedle sebe. Akorát trvalo několik let, než na to přišla.

On byl mým princem

„Byla jsem slepá,“ povzdechne si Karolína lehce sklesle. „Myslela jsem si, že na mě někde čeká můj dokonalý partner, a neviděla jsem, že ho vlastně mám přímo na dosah ruky.

Až po letech mi došlo, že můj nejlepší kamarád Honza, který trpělivě snášel moje nářky a stěžování si na jiné muže, je vlastně mým princem na bílém koni, který má vše, co od muže očekávám. Sice mi to došlo pozdě, ale jsem ráda, že mi to vůbec došlo. Jinak bych se stále hnala za něčím, co jsem měla přímo před očima,“ ukončuje Karolína svůj příběh s úsměvem na rtech.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články