Karla (34): Bývalý přítel mi odmítal platit alimenty. Zasáhnout musela tchyně

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
zena 35
zena 35

Když jsem si začala s Davidem, byla to láska jako z románu. Do vztahu jsme se vrhli po hlavě, proto mě za pár měsíců nepřekvapilo, že jsem otěhotněla. David byl z miminka nadšený a nemohl se dočkat, až se naše dítě narodí. Po porodu byl můj život ukázkový, měla jsem krásného, a především zdravého chlapečka a po svém boku muže, o kterém jsem byla přesvědčená, že mě miluje.

Bohužel nám to nevydrželo

Moje vysněná pohádka o dokonalé rodině se rozplynula jako pára nad hrncem dva roky poté, co se nám narodil syn Matýsek. Už během těch dvou let jsme s Davidem často narazili na partnerské problémy, které jsme ale kvůli synovi přehlíželi a házeli je za hlavu. Po dvou letech mě David zaskočil tím, že se sprostě odstěhoval a nechal mě v prázdném bytě společně s naším synem. Na jednu stranu se mi ulevilo, věděla jsem totiž, že Davida nemiluji, a tím pádem mi ani tak moc nevadilo, že ode mě odešel. Trápila mě pouze skutečnost, že náš syn bude vyrůstat bez otce.

Můj život šel dál a já nechtěla zůstat sama

Zůstala jsem jako svobodná matka, což pro mě ale nebyl důvod k tomu, abych se nesnažila znovu najít lásku, po které jsem toužila. Syna jsem nepovažovala za přítěž, která by mi bránila v novém vztahu. Netrvalo to ani příliš dlouho a já jsem se začala vídat s mužem jménem Lukáš.

Zdroj: 123RF.COM

Hned na začátku jsem ho informovala, že mám malého syna, který je pro mě středobodem vesmíru. Mile mě překvapilo, že s tím Lukáš neměl sebemenší problém. Naší lásce tak nic nestálo v cestě.

Bývalý přítel odmítl platit alimenty

Kdekdo by řekl, že po zkušenosti s bývalým přítelem budu dostatečně poučená, že se do toho nemám vrhat po hlavě. Mně to ale nedalo a do vztahu s Lukášem jsem se opět vrhla střemhlav. Byli jsme spolu rok, když mě požádal o ruku a já souhlasila. Pár měsíců poté se z nás stala plnohodnotná rodina.

Zdroj: 123RF.COM

Mohu s klidným svědomím prohlásit, že jsem byla šťastná a nadmíru spokojená. Lukáš s Matýskem si okamžitě sedli a já věřím, že Lukáše zahřálo u srdce, když mu Matýsek po určité době začal říkat tati. Jediná věc, která mi přidělávala vrásky na čele, byl můj bývalý partner, který přestal platit alimenty.

Na moje výzvy nedbal a ignoroval mě

Několikrát jsem se s bývalým partnerem snažila domluvit, abychom to vyřešili po dobrém. Ten ale na má slova nedbal. Sprostě mě ignoroval a myslel si, že to nechám jen tak vyšumět. Jednou měl ale syna, kterého jsem o peníze, na které měl nárok, nechtěla připravit. Bohužel jsem si ale s bývalým partnerem ani trochu nevěděla rady.

Když Lukášovu maminku, moji novou tchyni, napadlo, že by mohla mého bývalého přítele vyhledat a pohrozit mu, zpočátku jsem se na to příliš netvářila. Ona se ale od svého plánu nenechala odradit a v rádoby převleku za sociální pracovnici se vydala za mým bývalým mužem. Nevím přesně, co mu tenkrát řekla, nicméně to zafungovalo, protože jsem do pár dní měla na účtu všechny chybějící alimenty.

Jsem šťastná, že mi osud poslal do života Lukáše. A poté, co předvedla moje tchyně, jsem osudu vděčná i za ni.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články