Kamila (47): Synova přítelkyně schválně otěhotněla, aby nemusela chodit do školy

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
13156238 s
13156238 s

Syn Dan patřil vždycky k těm, co se rádi chodili bavit, jezdit na motorce, chodit na diskotéky a do klubů. U holek byl oblíbený, myslím, že jich za svou pubertu pár vystřídal. Když mu bylo 18, začal chodit s Ivetou, která ještě nebyla plnoletá.

Iveta byla první dívka, kterou nám Dan představil. Byla krásná, blond, štíhlá, byla taková tichá, stydlivá. Když byla u nás, ani jsme o ní nevěděli. Studovala obchodní akademii. Přišlo mi, že ji škola ale moc nebavila a ani jí moc nešla. Ale upřímně, koho v 16 letech škola bavila?

Nečekaná zpráva

Když spolu chodili asi rok, přišel Dan s nečekanou novinkou. Jeho tehdy už 17letá přítelkyně Iveta byla těhotná a na potrat jít nechtěla. Co teď?

Po prvotním šoku jsme se všichni začali na miminko těšit a plánovat. V době, kdy se mělo narodit, mělo být Danovi už 20 a Ivetě 18. Na dnešní dobu je to sice trochu brzy, ale rozhodně nebudou první ani poslední v historii lidstva, kdo přivede dítě na svět takto brzy. A až jejich dítěti bude 20, Ivetě nebude ani 40 a bude si moct život zase dál užívat. Plánovali jsme, jak jim budu miminko hlídat, aby Iveta mohla odmaturovat, plánovali jsme dokonce svatbu.

Další šok ovšem přišel, když Iveta místo toho, aby požádala ve škole o individuální plán, školu přerušila. Prý jí není dobře a na učení se nedokáže soustředit. Školu prý dodělá, až bude v klidu na rodičovské dovolené. Marně jsem se snažila ji přesvědčit, ať se do školy vrátí a požádá o individuální plán, že i kdyby měla prolézt se čtyřkami, určitě to bude lepší, než skončit jen se základním vzděláním. Iveta měla ale svou hlavu.

Zdroj: 123RF.COM

Narodila se Danielka

Zanedlouho se narodila malá Danielka. Měli jsme obrovskou radost, že jí dali jméno po našem Danovi. Byla krásná a hlavně zdravá. Dan z ní ale kupodivu moc nadšený nebyl. Ale říkala jsem si, že je to prostě jen chlap, navíc mladý. Že, až mu malá poprvé řekne „Táto,“ tak zjihne. Bohužel se tak moc nedělo.

Mladí s miminkem bydleli u nás v bytě. Jak šel čas, uvědomovala jsem si, že se o malou starám spíš já a můj manžel než její rodiče. Iveta dlouho vyspávala. O víkendech nebo když jsem měla odpolední, využívala toho, že jsem doma, a Danielku vždycky vystrčila z jejich ložnice a zavřela se tam zpátky. Stejně tak využila každou chvilku, kdy jsem mohla jít já nebo manžel s malou na procházku.

Rozchod

Když byly Daniele asi 2 roky, Iveta se s ní odstěhovala. Dan nám jen řekl, že se rozešli, že má Iveta někoho jiného a s malou šla bydlet k němu. Nezdálo se, že ho to nějak extra trápí. Ale já už jsem toho měla dost. Vždyť ona se o to dítě neumí ani postarat.

Sedla jsem si s Danem a nechala ho mluvit. Zajímalo mě, co se mezi nimi stalo, a proč mám pocit, že nemá svou vlastní dceru rád.

Dan se rozpovídal. Přiznal, že malou nezplodili omylem, ale že Ivetu už nebavila škola a tak vymyslela tohle „řešení“, otěhotnět. Pak prý nebude muset do školy chodit a udělá si čtyřleté prázdniny. On s tím prý nejdřív nesouhlasil, ale nechal se přemluvit. Měl tenkrát strach, aby se nerozhodla otěhotnět s někým jiným. Řekl, že sám neví, co a proč k malé cítí. Prý ji má rád, ale asi ne tak moc, jak by měl.

Ještě dlouho jsem seděla v obýváku už jen sama a vstřebávala všechny získané informace.

Jak je to dnes

Dnes je Danielce 8 let, chodí do druhé třídy a za svůj život už se 5x stěhovala a vystřídala 3 různé tatínky. My ji vídáme celkem pravidelně. Ale jezdíme si pro ni já s manželem. Dan zájem moc nejeví. Stará se o ni, když ji máme doma, to jo, ale sám od sebe by si pro ni nejel.

Autor: Jana Janáčková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články