Kamila (37): Že má dítě se studentkou, jsem zjistila až po svatbě

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
ditesestudentkou
ditesestudentkou

Před třemi lety jsem se kvůli práci přestěhovala z Prahy do Brna. Na lezecké stěně, kam chodím relaxovat, jsem potkala Patrika. Trvalo to jen pár schůzek a zamilovali jsme se do sebe. Po roce vztahu mě požádal o ruku. Zářila jsem štěstím a ani ve snu by mě nenapadlo, jaké tajemství přede mnou skrývá.


Vědkyně a pan profesor

Už na střední škole jsem propadla přírodním vědám, když jsem dostala nabídku na lukrativní pozici vedoucí vědecké pracovnice v Brně, neváhala jsem. Sbalila jsem si kufry a plná očekávání vyrazila vstříc novému životu.

Patrik přednášel na místní univerzitě a měl stejnou vášeň pro lezení jako já. Stačilo jen pár schůzek a zahořela mezi námi láska. Patrik mi při dlouhých procházkách ukazoval město, představoval mi zajímavé kamarády a s oblibou mě vodil na koncerty, do divadel nebo do kina.

Na vrcholku hor

Jeho žádost o ruku proběhla opět v lezeckém duchu. Během lezení v Tatrách mi na lano přivázal prstýnek. Plakala jsem štěstím a už si v duchu představovala, jak si říkáme své „ano“ zavěšeni někde na skalnatém převisu.

Svatba byla krásná. Byla jsem šťastná, že mám kolem sebe po dlouhé době všechny staré známé, kamarády a rodinu. Na svatební cestu jsme vyrazili samozřejmě do hor. Patrik o své minulosti moc nemluvil. Věděla jsem, že měl několik vztahů, ale žádný dlouhodobý.

Náhodně odhalená lež

Po návratu z líbánek jsme se oba opět ponořili do našich profesí. Jednou večer jsem v počítači našla otevřené internetové bankovnictví cizího účtu. Při bližším pohledu jsem tam našla Patrikovo jméno. Protože jsem o tomto účtu nevěděla, zkoumala jsem ho dál. Zaujaly mě pravidelné měsíční odchozí platby ve výši pět tisíc korun.

Když jsem na Patrika ráno udeřila, kam peníze pravidelně posílá, chvíli se vykrucoval, ale pak se přiznal. Před několika lety měl románek se svou studentkou. Ta otěhotněla a dítě si chtěla nechat. Patrik dítě nechtěl. Domluvili se, že ona jej v rodném listu neuvede jako otce a nikomu to neřekne. Musí jí ale do osmnácti let dítěte posílat pravidelně smluvené peníze.

Odpustit nebo neodpustit?

Byla jsem v šoku. Proč mi to neřekl? Má dítě s jinou! Byť mi to vysvětloval všelijak a neustále se omlouval, moje důvěra utrpěla velkou ránu. Miluji ho a neopustím ho, ale nemůžu se zbavit pocitu, že mě podvedl. Navíc někde žije jeho dítě a on o něj vůbec nejeví zájem. Co to o něm jako o člověku vypovídá? A mohu od něj čekat v budoucnu další lži? Vím, že každý chybuje, ale moje láska dostala touhle lží pořádnou trhlinu.

Autor: Svatava Pokorná


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články