Kamila (31): Chci miminko, ale přítel je proti. Tajně jsem vysadila prášky a čekám na zázrak

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
pritel nechce
pritel nechce

Před rokem jsem oslavila kulaté narozeniny. Třicítka je v životě ženy takovým milníkem, kdy se zamyslíte nad svým životem a najednou si uvědomíte, že vstupujete do další dekády a přehodnotíte priority. Já si najednou uvědomila, že bych se už ráda stala maminkou. Když jsem se s tímto nápadem svěřila příteli, byl jednoznačně proti. Prý máme na děti ještě spoustu času.

Jeho jednoznačná odpověď mě zaskočila

Je pravda, že až do této chvíle jsme se o dětech nikdy předtím nebavili. Já i přítel máme docela slibně rozjetou kariéru a vždy jsme se shodli na tom, že zajistit zázemí pro založení rodiny je základ. Ve mně se ale cosi zlomilo a já najednou zatoužila po miminku. Říkejte si tomu třeba biologické hodiny, které uvnitř mě teď bijí na poplach. Přítelova jednoznačná odpověď mě zaskočila, nečekala jsem, že bude tak razantně proti dítěti. Jak se ale ukázalo, jeho názor na věc byl jasný a neměnný.

Od proseb jsem přešla k činům

Zdroj: 123RF.COM

Několik měsíců jsem se snažila přítele přesvědčit, že už je na dítě ten správný čas. Mně bylo třicet, on je o tři roky starší. Na co chtěl ještě čekat?! Už takhle jsem byla mezi kamarádkami mého věku jediná bezdětná a několikrát jsem se stala i terčem posměšků, kdy do toho taky konečně praštíme. Vždy jsem ale dostala tutéž odpověď, kterou jsem poté tajně obrečela v koupelně. Několikrát jsme se kvůli mé touze po dítěti i pohádali, což mě ještě více utvrzovalo v přesvědčení, že s tím musím něco udělat sama. Přestala jsem se přítele doprošovat a začala jsem jednat.

Přestala jsem brát prášky

Zdroj: 123RF.COM

Co se naší ochrany proti početí týče, beru antikoncepci a přítel věří v její spolehlivost. Při milování se již nijak nechrání a doposud nám to tak maximálně vyhovovalo. Před třemi měsíci jsem prášky vysadila a přestala je pravidelně brát, příteli jsem o tom neřekla ani slovo. Není to ode mě zrovna fér, ale uvnitř sebe cítím, že přítel by miminko odmítal ještě několik let. A já už nechci čekat. Proto teď čekám na zázrak a doufám, že brzy přijde.

Přiznat se nehodlám

Možná si teď říkáte, co budu dělat, když se mi náhodou podaří otěhotnět a přítel se bude čertit, jak je to možné. I tohle už mám promyšlené! Každý přece ví, že ani antikoncepce není 100% a je několik případů, kdy žena otěhotněla i skrze prášky – a na tohle já sázím. Nemá šanci mě prokouknout, a kdyby přeci jen ano, bude už pozdě. I když si uvědomuji, že jednám za jeho zády a není to ode mě pěkné, věřím, že i kdyby na to nakonec přišel, odpustí mi to. S přítelem si nadále užíváme příjemné chvíle strávené ve dvou a já vždy tajně doufám, že právě teď se to podaří.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články