Kamarád si po rozvodu našel mladší přítelkyni, nikdo v partě ji ale nemá rád

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
palce dolu
palce dolu

Když několik manželských párů tvoří partu, je to fajn. Podnikáte společné akce, řešíte podobné starosti, máte podobný smysl pro humor. Co se ale stane, když se některý z párů rozejde? Kdo zůstane v partě? A co když si bývalí manželé najdou nové partnery?

Marek, Pavlína a jejich parta

Marek a Pavlína byli manželé 25 let. V jejich partě, kterou tvořily 4 manželské páry, byli všichni přibližně stejného věku. Podnikali společné výlety a dovolené, navštěvovali se, měli přibližně stejně staré děti, takže řešili přibližně stejné starosti ve stejný čas.

Každý z párů si taky prožil nějakou tu krizi. Všichni to ale postupně nějak ustáli a jejich manželství pokračovala. Ovšem Marek s Pavlínou svou krizi dovedli až k rozchodu a následně rozvodu. Bylo to těžké období pro každého z nich, ale i pro celou partu.

„Bylo pro nás těžké pořádat nějaké akce a rozhodovat, koho z nich pozvat,“ vypráví Táňa, jedna z členů party. „Máme je rádi oba dva a nechtěli jsme přijít o žádného z nich, jsou jako naše rodina. Oba.“ Ze začátku parta zkoušela zvát oba dva, ale nedělalo to moc dobrotu. Všichni byli rozpačití, hovor vázl, nikdo nevěděl, jak se má chovat. „Postupně se Pavlína začala z akcí omlouvat, asi jí to nebylo příjemné,“ pokračuje Táňa.

Nový začátek, nová přítelkyně

Po pár měsících se stalo, co se stát stejně jednou muselo: „Marek nám oznámil, že někoho potkal a že se asi zamiloval“. V partě byla tato informace přijata se smíšenými reakcemi. „Popravdě jsem pořád tak nějak doufali, že se k sobě s Pavlínou vrátí, že to byla jen taková fáze té jejich krize,“ povzdychla si Táňa.

Zdroj: 123RF.COM

Po pár týdnech se přátelé dohodli a řekli Markovi, ať novou přítelkyni mezi ně přivede. Marek měl samozřejmě radost. Nic moc jim o ní neřekl, jen se dohodli, že příště přijde s ním.

A tak se taky stalo. Na příští výlet Marek přivedl Dominiku. Asi 25letou, blonďatou, štíhlou, dokonale nalíčenou dívku. „Všichni jsme jen němě zírali,“ vzpomíná Táňa. „Čekali jsme, že si přivede někoho v našem věku, minimálně 40 nebo 35. Ale tahle? Vždyť by to mohla být jeho dcera.“

Celá ta první akce byla hodně rozpačitá. Marek to ale asi neviděl, nebo nechtěl vidět. Přivedl Dominiku i příště a přespříště. Bohužel ale do party nezapadla. „Nehodí se k němu. Je moc mladá. Nikdo v partě ji nemá rád. Řeší úplný kraviny a o skutečném životě nemá ani páru,“ rozčiluje se Táňa, sotva si na ni vzpomene.

Pavlínu, Markovu bývalou manželku, celá parta zbožňovala. Ale Dominiku neměl rád nikdo. Marek se snažil, aby zapadla. Velký věkový rozdíl a rozdílné priority ale udělaly své. Párkrát ještě přišel Marek sám, ale postupně přestal do party chodit úplně. Už ho nebavilo poslouchat, jak je Dominika nemožná a jak se k němu nehodí. „Snažili jsme se mu ji rozmluvit, otevřít mu oči, aby pochopil, že k nám do party se hodila víc Pavlína. A nejen k nám, ale i k němu,“ snaží se pořád Táňa.

Bohužel si ale asi Táňa ani zbytek party neuvědomil, že Marek hledá přítelkyni pro sebe, ne pro ně. A že z let, kdy mu přítelkyni někdo vybíral a schvaloval, už dávno vyrostl.

Autor: Jana Janáčková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články