Justýna (36): Jsem vdaná a mám profil na seznamce. Až se objeví ten pravý, uteču od manžela

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena 30 3
zena 30 3

Když jsem se vdávala, měla jsem o manželství úplně jiné představy. Brala jsem si muže, který sice měl své mouchy, ale já byla přesvědčená, že ho dokážu změnit. Velmi rychle jsem se ale přesvědčila, že starého psa novým kouskům nenaučíš. Nehodlala jsem se ale smířit s vidinou budoucnosti po boku muže, který měl tolik chyb, jimiž mě dennodenně vytáčel.

Odhodlání manžela změnit mě velmi rychle přešlo

Někdo by možná řekl, že jsem se vdávala docela pozdě, tehdy mi bylo 28 a v tomto věku již ženy ztrácí své naivní představy o životě. Chtěla jsem si vzít Karla, se kterým jsem se znala čtyři roky. Už od začátku našeho vztahu jsem určité jeho vlastnosti přehlížela, naivně jsem si totiž myslela, že když si ho jednoho dne vezmu, donutím ho se změnit. Když jsem vstupovala do našeho manželství, byla jsem odhodlaná dosáhnout svého.

Toto odhodlání mě ale velmi rychle přešlo. Karel mi totiž už pár měsíců po svatbě dal jasně najevo, že na sobě nehodlá absolutně nic změnit. Nezapomněl také dodat, že pokud se svými plány o jeho převychování nepřestanu, špatně to se mnou dopadne. Proto jsem se vzdala jakýchkoli nadějí, že to někdy bude lepší.

Zdroj: 123RF.COM

Založila jsem si profil na seznamce a doufala v lepší budoucnost

Tři roky po svatbě mi došlo, že jsem sice vdaná, ale rozhodně to neznamená, že musím po boku Karla strávit zbytek svého života. Dokázal mě sice zajistit finančně, za což jsem mu byla vděčná, v ostatních ohledech našeho manželství ale viditelně pokulhával. Proto jsem si založila profil na seznamce a doufala v lepší budoucnost.

Zdroj: 123RF.COM

Manžel o mém profilu na seznamce neměl sebemenší tušení. Bylo to moje tajemství, do kterého jsem vkládala velké naděje. Jelikož jsem byla rozhodnutá, že jakmile přijde ta správná příležitost, odejdu od manžela, odmítala jsem s ním mít děti. Karel děti chtěl a také se o ně pokoušel, já však nikdy nevysadila antikoncepci, ačkoli jsem mu tvrdila, že prášky už dávno neberu. On si zkrátka myslel, že se nám nedaří.

Až se objeví ten pravý, rozvedu se

Po boku svého muže nejsem ani trochu šťastná. Naše manželství je z mé strany jedna velká přetvářka. Na seznamce hledám toho pravého. Až se objeví, s manželem se rozvedu. Nyní v našem manželství setrvávám jen proto, že je to pro mě z mnoha důvodů výhodné. Mám kde bydlet, manžel mě zahrnuje penězi, kdybych odešla už teď, zůstala bych někde sama v pronajatém bytě, na který bych neměla dostatek peněz a musela bych živořit.

Moc dobře vím, že to vůči Karlovi není ani trochu fér. Sama sobě však své chování omlouvám tím, že to byl přeci on, kdo se odmítl změnit. Pokud by totiž byl ochotný vzdát se určitých nedostatků, kterými mě dennodenně vytáčí, nemusela bych hledat novou známost na seznamce. A kdo ví, možná bychom už teď byli rodina.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články