Julie (52): Co přítel, to dítě. Dcera se chovala nezodpovědně a odnášely to její děti

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
zena 60
zena 60

Asi jako každá matka dospělého dítěte jsem se nemohla dočkat na vnoučátka. Mám pouze jednu dceru, do které jsem, pokud jde o vnoučata, vkládala velké naděje. Když mi proto dcera oznámila, že se svým přítelem čeká potomka, byla jsem nadšená, že ze mě konečně bude babička.

Divila jsem se, proč se nechtějí vzít

Dceřino těhotenství jsem prožívala možná ještě intenzivněji než ona sama. Tak moc jsem se těšila na první vnoučátko, kterým měla být podle vyšetření a ultrazvuku holčička. Dcera měla přítele už delší dobu, proto jsem předpokládala, že když spolu čekají dítě, vezmou se.

Oni však o svatbě ani neuvažovali a já se divila proč. Došlo mi to těsně před porodem dcery, se kterou se její přítel rozešel. Údajně nebyl připravený na roli otce a nechal v tom moji dceru samotnou.

Zdroj: 123RF.COM

Měla jsem radost z vnoučat. Bylo tu však jedno „ale“

Když byl vnučce rok, dcera si našla nového přítele a s ním opět otěhotněla. Jsem pozitivní člověk, proto jsem věřila tomu, že její nový přítel přijme i její první dítě a společně vytvoří šťastnou rodinku. Bohužel jsem se spletla. Nejdříve to sice vypadalo, že se možná budou i brát, ale když dcera porodila, zanedlouho poté opět zůstala sama. Tentokrát již na dvě děti, což je na matku samoživitelku pořádná nálož. Naštěstí jsem tu ale byla já, vždy ochotna a připravena dceři s čímkoli pomoci.

Zdroj: 123RF.COM

Z vnoučátek jsem samozřejmě měla radost, bylo tu však jedno „ale“, které mě dennodenně doprovázelo. Bála jsem se, aby dcera opět nehledala lásku jen na přechodnou dobu.

Třetí přítel – třetí vnouče

Mé obavy se bohužel potvrdily. Když si dcera našla dalšího přítele, byly již její dvě dítka starší – Karolínce bylo šest a Kubíčkovi čtyři roky. Když si proto dcera našla nového přítele, začala s ním trávit hodně času, a mně tak děti často svěřovala na hlídání. K mému zoufalství otěhotněla potřetí. Její přítel Leoš se na miminko těšil, mělo to však háček – dvě předchozí děti nepřijímal a ony tím trpěly. A já sledovala, jak je jejich vlastní máma upozaďuje kvůli ještě nenarozenému dítěti jen proto, že si to tak přeje jeho otec.

Nesnesla jsem pohled na to, jak moje vnoučata trpí

Člověk by si řekl, že se třemi dětmi na krku dostane dcera rozum. Navíc každé dítě mělo jiného otce, umíte si představit, co na to řekli lidi. Velmi mě bolel pohled na milovaná vnoučátka, která kvůli nezodpovědnému chování své matky trpěla. Ta je totiž kvůli poslednímu příteli, se kterým měla třetí dítě, často zanedbávala a dávala přednost poslednímu z dětí.

Když se na dceru její přítel vykašlal a nechal ji samotnou na 3 děti, rázně jsem na ni došlápla. Pohrozila jsem jí, že jestli se nezačne chovat jako zodpovědná matka, udám ji. Dceru to nejdříve rozzlobilo, poté vyděsilo. Nyní je sice sama, ale konečně se chová jako máma – ke všem třem dětem přistupuje stejně. A tak to má být.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články