Julie (38): Byla jsem hvězdou střední školy. Po fatální chybě jsem skončila na místě, z nějž mám dodnes noční můry

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
smutna zena
smutna zena

Julie se před lety pyšnila titulem, pro který by kterákoli jiná holka udělala úplně cokoli. Ve škole byla za hvězdu. Každý se s ní toužil bavit. Kluci se předháněli, který z nich ji dokáže zaujmout jako první. Julie si dobře uvědomovala, co všechno má.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna

Jenže pak stačil jeden jediný krůček vedle a bylo po všem. Tehdejší hvězda střední školy, po které kluci toužili a holky chtěly být jako ona, skončila na ulici. V jednu chvíli měla všechno, a najednou neměla vůbec nic.

Kluci mě chtěli, holky mi záviděly

Už je to sice pěkně dávno, ale ještě teď si živě vzpomínám, jak jsem si léta na střední škole užívala. Byla jsem totiž hvězda!

Holky chtěly být jako já. Záviděly mi a dávaly mi to najevo. A mně dělalo dobře, že jsem pro mnohé z nich vzorem.

O nápadníky jsem rozhodně neměla nouzi. Chtěl mě snad každý kluk na škole a vzájemně se předháněli, kterému z nich dám šanci.

Měla jsem úplně všechno

Na střední škole jsem měla úplně všechno. Hafo obdivovatelů, spoustu kamarádek, kterým jsem svým způsobem velela. Žila jsem skutečný sen.

Na rozdíl od mnohých jiných jsem se do školy vždy těšila. Bohužel jsem si toho ale nevážila.

Ani ve snu mě v době, kdy mi bylo nějakých sedmnáct osmnáct let, nenapadlo, že bych jednoho dne mohla skončit špatně. A stalo se.

Jedna malá chyba mě stála vše

Střední škola skončila a já nastoupila na vysokou. Tam už jsem sice neměla takovou prestiž, ale ani tak jsem si nežila špatně.

Jenže pak jsem se zakoukala do jednoho moc hezkého kluka. Bohužel to byl ten typ, který sice láká všechny holky, ale začít si s ním není zrovna rozumné.

Nedala jsem na rady kamarádek a s Tomášem se tehdy spustila. Chodili jsme spolu tři roky, během kterých jsem společně s ním zkusila omamné látky. A to byl začátek konce, kvůli kterému jsem o všechno přišla.

Dávno zapomenutá hvězda skončila na ulici

Nedala jsem si pozor a nechala se zlákat na špatnou cestu. Kvůli závislosti jsme se zadlužili.

Peníze jsme sháněli všude možně, dlužili jsme, kam jsme se podívali. Než jsem se nadála, skončila jsem na ulici. A teprve tam jsem pořádně prokoukla.

Tehdejší hvězda střední školy, která měla všechno, byla o pět let později bezdomovec.

Cesta zpět nebyla jednoduchá a nebýt rodiny, která mi nakonec pomohla navzdory tomu, co jsem prováděla, nedostala bych se z nejhoršího.

Nyní jsou tohle všechno už jen vzpomínky. Dodnes však mám z života na ulici noční můry.

Jsem máma dvou dětí – holčiček. Pevně doufám, že se mi podaří zabránit, aby se jedné nebo druhé stalo to, čím jsem si před lety prošla já.  Udělám pro to maximum!

Autor: Nikol Kolomazníková


Související články