Julie (34): Hrozný vztah s „mamánkem“, nedokázal si sám ani ohřát jídlo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
mamanek
mamanek

Každý chlapec by měl jednou vyrůst v muže, u některých se to bohužel nepovede. Drží se maminčiny sukně i v dospělosti a od své ženy čekají totéž. Uvař, ukliď a vše nachystej! Matka, přítelkyně i služka v jednom.

Láska jako trám

Vždy jsem chtěla muže, který má se svojí matkou dobrý vztah, ale tohle šílenství jsem opravdu nečekala! Potkala jsem Michaela na jedné oslavě mých kolegů. Přišel tam vysoký a sympatický muž. To jsem ještě netušila, co je doopravdy zač. Házel na mě očkem a přišel mě pozdravit. Scházeli jsme se skoro každý víkend, později každý den. Rýsovala se láska jako trám, než jsme spolu začali bydlet.

Nic nedokáže udělat

Zdroj: 123RF.COM

Velkou zkouškou každého vztahu je první bydlení, to naše stálo opravdu za to! Michael neuměl vařit, prát ani uklízet. Všechno mu hrozně dlouho trvalo a ani nevěděl, jak správně nastavit stupně na pračce. Jídlo si kupoval zásadně hotové nebo chodil do restaurací. Nedej Bože, když měl umýt hrnek a pár lžiček, to bylo řečí! Nedokázal se rozhodovat a byl neustále roztěkaný a nesamostatný. Nejvíce mě zarazila věta, když mě pokáral při skládání ručníků „Mamka je skládá do čtverce, ne do obdélníku jako ty!“

Každodenní telefonáty

Nemohla jsem uvěřit vlastním uším, když každý den v šest večer zazvonil mobil. Maminka volala, jestli je vše v pořádku a ta nová Julie se o něj dobře stará. Michael ji dokonce žaloval, že jsem spálila večeři! Na to jsem zaslechla odpověď, že mu navaří dopředu, když já to neumím. Kontrolovala ho ve všem a pořád se vyptávala. Byl jako malé děcko, které přijde ze školky.

Je to vůbec chlap?

Zdroj: Todd Arena/123RF.COM

Třešničkou na dortu tomu všemu bylo, že Michael ani neřídil. Měl sice řidičák, ale neměl auto a nerad sedal za volant. Takže já ho musela všude vozit, protože nebyl ani schopný se včas vypravit. Stala jsem se taxikářem, který pracuje zadarmo, ale čtyřiadvacet hodin. Vyžadoval nachystané svačiny do práce a když jsem to náhodou nestihla, byla velká hádka.

Žádné soukromí

Když jeho matka nezavolala, tak nás poctila neohlášenou návštěvou. Vždycky jsem dostala nadané za to, že není zrovna dobře uklizeno a nemám navařené jídlo dopředu. Michael byl samozřejmě na její straně a já tam stála jako zpráskaný pes. Dokonce si jednou nasadila rukavice na úklid a začala mu umývat okna, sám by to chlapeček nezvládl!

Když dorazí, chová se jinak

Všimla jsem si dokonce toho, že když jeho matka přijde, tak se začne chovat jinak. Mluví slušně, změní tón hlasu a sedí jen na zadku a čeká, až ona vše uklidí a přichystá. Za pár měsíců jsem si řekla, že na tohle nemám nervy a chci sobě rovného partnera. Ne dítě, kterému budu dělat matku, kuchařku, služku a taxikářku.

Autor: Monika Holemá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články