Julie (31): Nebyla jsem na dítě ještě připravená. Přítel na mé svolení nečekal a vyřešil to po svém

od Adéla Vocetková
2 minuty čtení
Zdroj: Shutterstock

Julie nejprve rozchodu se svým přítelem litovala. Dnes si s odstupem času uvědomuje, že je to tak vlastně mnohem lepší. On jí totiž provedl něco neodpustitelného, a ještě ji donutil věřit tomu, že je to celé její chyba.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Poté, co se Julie vzpamatovala z rozchodu, svěřila se naší redakci se svým příběhem.

Příběhem o zradě, která ji nejprve ranila a dlouhé noci ji nutila přemýšlet o tom, že ona je ta špatná. Později si ale uvědomila, že to není pravda.

Naléhal na mě, že chce miminko. Já chtěla nejprve zabezpečit rodinu

„Když jsem se s Petrem seznámila, bylo nám oběma dvacet pět. On už od začátku mluvil o tom, že chce jednoho dne velkou rodinu. I já jsem se těšila na miminko, ale nebyla jsem připravená mít ho tak brzy,“ začíná Julie vyprávět příběh.

„Po třech letech vztahu na mě začal naléhat, že bychom mohli o rodinu usilovat. Já ale chtěla nejprve našetřit peníze, zajistit nám lepší bydlení než ve starém pronajatém bytě, říkala jsem mu, že bych chtěla ještě tak pět let počkat.“

Podle Julie se pár na toto téma dokonce několikrát pohádal. Nakonec Petr přestal o dítěti mluvit a ona si myslela, že to konečně pochopil. Jednoho dne za ní ale přišel a oznámil jí, že se s ní rozchází.

„Řekl mi, že už má nějaký čas jinou. Že s ním otěhotněla a on se teď k ní nastěhuje. Prý budou správná rodina, na rozdíl od vztahu, který měl se mnou. V podstatě mi oznámil, že jsem s ním nechtěla mít dítě, a je proto moje chyba, že mě začal podvádět.“

Dlouho jsem věřila tomu, že je to má chyba

Julie byla z rozchodu smutná. Byla na Petra naštvaná, přece jen ji dlouho podváděl. Zároveň ale byla stále zamilovaná.

Začala dokonce věřit tomu, že za rozchod opravdu může ona.

„Dítě jsme chtěli oba. Já jenom nikam nepospíchala. Myslela jsem si, že kdybych mu ustoupila, byli bychom oba šťastní. Po nějakém čase mě ale zamilovanost přešla a uvědomila jsem si, jak hloupá myšlenka to byla.

Kdybych mu ustoupila, nikdy bych nepřišla na to, čeho je schopný. Možná by mě podvedl i tak a dítě by nakonec zůstalo jen na mně. Vlastně jsem ráda, že se situace vyvrbila takhle.“

Dnes se Julie stýká s novým mužem. O dítěti zatím nemluvili, ale Julie stále ví, že jednoho dne rodinu chce. Doufá, že najde toho pravého, že jím možná bude její současný partner, a že budou šťastně žít jako spokojená rodina.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články