Jsem něco jako manželčin otrok. Kvůli dětem to snáším

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
muzvdepresi
muzvdepresi

Každý chlap si raději sedne k televizi s lahví piva, než by se dal do prací, které pro něho jeho drahá polovička vymyslela. A to rozhodně není správné, muž by měl v domácnosti pomáhat. Na druhou stranu nic se nemá přehánět.

S ženou jsem už dvanáct let. Zpočátku byl náš vztah bezproblémový. Občas mě o něco poprosila, já to splnil, když jsem náhodou zapomněl, byl sice poprask, ale já tak nějak chápal, že jsem si tu hádku asi i zasloužil. Nevím, kdy přesně nastal tento zvrat, ale můj život to opravdu změnilo.

Jsem pracující člověk, ale chvíli si neodpočinu

Z práce přijdu vždy kolem páté večer. O víkendech mám volno, Jsem většinou unavený, protože dělám manuální práci a mám toho všeho zkrátka dost. Sotva však vylezu do čtvrtého patra, čekají mě schody znova, žena totiž už čeká ve dveřích s odpadky. Jen si sednu, už pro mě má nějakou další práci. Ať už jsou to drobnosti jako přibití poličky, nebo práce na delší dobu. A pokud se náhodou rozhodnu, že tu kůlnu dostavím až druhý den, nelíbí se jí to a já spím na gauči.

Myslím, že mi dělá naschvály

Zdroj: 123RF.COM

Vezměme si ten příklad s odpadky. Přijdu domů a ve dveřích vezmu pytel s nepořádkem. Slezu čtyři patra – výtah bohužel nemáme – zajdu k popelnicím a pytel vyhodím. Vrátím se domů a ona stojí ve dveřích s lístkem na nákup. Když náhodou jdu a něco udělám sám od sebe, řekne mi, že to vlastně vůbec nebylo potřeba a že jsem měl udělat něco úplně jiného.

Je doma s dětmi a prý má práce až nad hlavu

Snažil jsem se jí vysvětlit, že jsem pracující člověk a tak mám po práci nárok na odpočinek. Ona ale vždy argumentuje tím, že doma vaří, pere, uklízí a stará se o děti a tím pádem si také příliš neodpočine. Dříve to alespoň byla pravda, teď mě ale už tahá i do svých povinností, když nám vytvořila týdenní plán na to, kdo kdy vaří večeři.

Chtěl jsem se rozvést. Vyhrožovala, že se bude soudit o děti

Mám ji pořád tak nějak rád, ale už se dávno nedá říci, že bych ji miloval. Samozřejmě jí nepřeju nic zlého, ale jsem psychicky i fyzicky vysílen. Bohužel se však bojím, že bych děti mohl vídat jen jednou za čas. A jelikož jsou moje všechno, rozhodl jsem se raději vše přetrpět.

Není to tak, že bych se zastával mužů, kteří doma nic nedělají. Rád jsem kdysi ženě pomáhal kolem chalupy. A myslím, že každý chlap by měl být své lásce oporou. To, co předvádí moje žena je však téměř šikana. Nemám čas na své koníčky, nemám téměř žádné přátele, v práci raději trávím přesčasy, než bych doma dělal někomu poskoka. Ale kvůli dětem zkrátka zatnu zuby.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články