Johana (25): Mám mlčet, nebo říct pravdu? Matčin nový přítel je můj bývalý milenec

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
prekvapeni
prekvapeni

Rodiče se rozvedli – je to asi dva roky zpátky. Ačkoli jsem je vždycky považovala za silný a nerozlučný pár, asi to začali cítit jinak a jednoduše šli od sebe. Zatímco táta v současné době nikoho nemá a, pokud vím, od rozvodu ani žádnou vážnější známost neměl, matka už stihla vystřídat několik mužů. Teď randí s Jaroslavem a mě tíží jedno velké tajemství.

Ještě si chtěla užívat

Rozvod rodičů proběhl v přátelském duchu. Nedělali si schválnosti, zkrátka dospěli k názoru, že lépe jim bude odděleně. Co jsem tak pochopila z tátových slov, rozvod byl především matčin nápad. Dokonce se mi svěřil s tím, že kdyby s rozvodem nepřišla a jednoho dne mu nehodila rozvodové papíry na stůl společně s večeří, on by se s ní nikdy nerozvedl. Řekla mu, že by si v životě ještě chtěla něco užít.

Zdroj: 123RF.COM

To možná vysvětluje, proč matka střídá chlapy jako ponožky, zatímco otec měl za ty dva roky snad jen dvě přítelkyně a ani s jednou z nich to nebylo nijak vážné.

Představila mi nového přítele

S oběma rodiči se poměrně často vídám. Během posledních dvou let mi matka čas od času představila nového přítele. Vždycky k tomu měla proslov, že zrovna tento je ten pravý. Samozřejmě, že nebyl, protože za pár měsíců už pomalu nevěděla, jak se vlastně jmenoval.

Před dvěma měsíci mi opět s nadšením představovala svého nového přítele. Už z předchozích rozhovorů jsem věděla, že se jmenuje Jarda a je to sportovec tělem i duší. Přesto se o mě pokoušely mdloby, když jsem ho poprvé viděla u mámy doma.

Svět je sakra malej!

Zdroj: 123RF.COM

Překvapení bylo viditelné na obou stranách: Jarda byl totiž mým bývalým milencem! Jsou to asi tři roky, byla jsem tehdy nerozvážná a začala si se starším mužem. Dělil nás větší věkový rozdíl, což mi dříve přišlo jako neskutečné dobrodružství.

Samozřejmě nám to nevyšlo, rozešli jsme se asi po půl roce. Ale ta představa, že matka chodí s mužem, se kterým jsem chodila já, mě značně znechutila. Svět je sakra malej, že se tito dva dali dohromady!

Jarda mlčí. Já nevím, jestli dokážu totéž

Jarda o nás dvou matce očividně nic neřekl a od prvního dne se tváří, jako by mě viděl vůbec poprvé v životě. Že jsme spolu před pár lety sdíleli intimnosti, očividně popírá sám sobě. Já si ale nejsem jistá, jestli dokážu mlčet. Z pohledu na ty dva je mi špatně, matka je ale očividně zamilovaná až po uši a s Jardou tráví veškerý volný čas.

Váhám, jestli mám mlčet, nebo říct pravdu. Návštěvám u mámy doma jsem se začala vyhýbat. Není mi příjemné se na ně dívat, zvláště když vím, že podobná gesta a doteky Jarda kdysi věnoval mně. To tajemství mě ale neskutečně tíží a já nevím, jak dlouho s ním ještě dokážu žít.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články