Jitka (42): S nevlastní dcerou vycházím, tu vlastní jsem musela vyhodit z domu

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
matka 45
matka 45

Jirku jsem si brala i s jeho dcerou z prvního manželství. V té době bylo Zuzce čtrnáct a byla stejně stará jako moje dcera Pavla. Doufala jsem, že spolu holky díky stejnému věku budou skvěle vycházet. Jenže ony si nemohly přijít na jméno, s manželem jsme tak často museli řešit jejich spory a rozepře. Bylo to únavné.

Pavla mi začala vyčítat

Manželství s prvním mužem nevyšlo. Po čtrnácti letech jsme zjistili, že už si vlastně nerozumíme. Tak jsme šli od sebe s tím, že Pavlu budeme mít ve střídavé péči. Pavla měla otce ráda, měli k sobě blízko, ale smířila se s tím, že bude bydlet u mě a k otci bude jezdit jednou za čtrnáct dní na víkend. Když jsem se seznámila s Jirkou a po roce známosti se rozhodla si ho vzít, začala mi to Pavla vyčítat. Nelíbila se jí představa, že bych měla žít s jiným mužem, natož že by se musela dělit o pokoj s naprosto cizí holkou.

Zdroj: 123RF.COM

Rozuměly jsme si čím dál méně

Pavla a Zuzka byly jako oheň a voda. Pavla byla tvrdohlavá a na všechno měla svůj názor, vždycky chtěla mít poslední slovo. Zuzka byla klidná, nehádala se, poslouchala. Možná proto si spolu nerozuměly a často se hádaly.

Změny jsem zaznamenala i na svém vztahu s vlastní dcerou. Rozuměly jsme si totiž stále méně a méně. Často jsme se hádaly, protože Pavla s pubertou v zádech nebyla dojmu, že snědla moudrost celého světa a co řekne, to je pravda.

Zdroj: 123RF.COM

Chytila se špatné party

Asi největší hádka mezi mnou a dcerou byla kvůli partě kamarádů, se kterými se stýkala. Moc dobře jsem věděla, že kouří, nebrání se alkoholu a experimentují s drogami. Pavla s nimi trávila spoustu času a mně se to nelíbilo. Měla jsem strach, že to s ní špatně dopadne, Pavla totiž byla taková, že aby se zalíbila ostatním, udělala by cokoli. Proto jsem chtěla, aby se s nimi přestala vídat. A ona byla samozřejmě proti.

Během té hádky mi vyčetla spoustu věcí: že táta odešel kvůli mně, že za všechno můžu já. Nejvíc mě zamrzelo, když mi řekla, že cizí holku mám radši než ji. Ta slova mě bolela. Byla pravda, že se Zuzkou jsem vycházela úplně v pohodě, kdežto se svou dcerou jsem se hádala v podstatě každý den.

Zdroj: 123RF.COM

Vyhodila jsem ji z domu

Pavla dokončila střední školu a já jsem chtěla, aby nastoupila do práce. Ona se ale rozhodla, že se bude flákat, chodit ven s kamarády a nechá se ode mě živit. Nesouhlasila jsem a požadovala jsem, aby si našla práci a začala přispívat. Odmítla. Navíc začala brát drogy, na což jsem přišla náhodou, když jsem pod postelí našla dost podivnou krabičku. Poslední měsíce s Pavlou vůbec nebyla řeč. Byla protivná, agresivní a často úplně mimo.

Musela jsem zakročit. Ačkoli mě to bolelo a věděla jsem, že mi to dcera asi nikdy neodpustí, když nám začala krást peníze a prodávat za našimi zády naše věci, vyhodila jsem ji. Jednoho dne jsem jí za dveře postavila kufry s věcmi a nechala jsem vyměnit zámek.

Jednala jsem tak v jejím zájmu a doufala, že jí to otevře oči. Nyní o ní nemám žádné zprávy, jen občas se ke mně donese, že něco vyvedla, nebo že ji z obchodu kvůli krádeži vyvedla policie. Strašně mě to bolí, ale vím, že jsem se rozhodla správně.

Jitka
Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články