Jitka (40) Manžel je mi nevěrný, ale celé naší vesnici jsem pro smích já

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena 1
Zena 1

Na malé vesnici se zprávy šíří rychle. Zvlášť pokud jsou to osobní věci, do kterých jiným nic není. Tak vnímá Jitka obyvatele vesničky, ve které žije. Místo má dohromady necelý tisíc obyvatel a všichni se znají se všemi.

„Když někdo potřebuje pomoc, najde se vždy někdo ochotný. Obvykle ale ne pro dobrou vůli, ale spíš proto, aby si udělal mezi lidmi lepší pověst a aby mu ostatní něco dlužili,“ vypráví Jitka a dodává: „Když se někomu něco stane, ostatní se postarají o to, aby se to rychle rozneslo a oni byli postaveni do toho lepšího světla.“

Zdroj: 123RF.COM

Manžel mě podváděl. Věděli to všichni kromě mě

„Myslela jsem, že je Vašek slušný člověk. Na vesnici žije od narození, to já se k němu přistěhovala z města. Ale jsem tu už nějaký ten pátek a obyvatelé mě brali jako součást,“ vypráví Jitka. Jenomže od jistého dne se všechno změnilo. Jitka si všimla, že se lidé v hospodě dívají jejím směrem, když si večer přijde sednout na jídlo, že se jí vyhýbají a odmítají pozvání na návštěvu.

Zdroj: 123RF.COM

„Dlouho jsem netušila, co se děje. Manžel říkal, že jsem jenom paranoidní, že si ničeho nevšiml. Až mi jednou kamarádka z lítosti prozradila, o čem si celá vesnice šeptá.“ Vašek se v hospodě po pár pivech zmínil přátelům, že si našel milenku. Jenomže se zmínil dostatečně nahlas na to, aby informaci slyšeli i všichni okolo. Jen málokdo do druhého dne netušil, co se stalo.

Nechtěli se se mnou bavit, aby mi nemuseli říct pravdu

„Někteří se mi jenom vysmívali. Ale přátelé, které jsem zvala na návštěvu, odmítali proto, že mi nechtěli říct pravdu,“ vzpomíná Jitka. Nakonec se dozvěděla, co potřebovala vědět. Rozhodla se od manžela odejít. „Bydlím teď u kamarádky. Dům je Vaškův, takže jsem neměla na výběr. Jenomže jsem celé vesnici pro smích.“

Většina lidí z vesnice je na Vaškově straně. Jitka je prý naivní, když si myslí, že se její manžel polepší. „Mám dvě možnosti: odpustit mu, nebo odejít úplně. Chtěla bych mu odpustit, jenomže mám dojem, že jsem mu ukradená a on se dál schází s milenkou,“ říká Jitka. Tuto myšlenku jí potvrzuje i kamarádka, která ji přemlouvá, aby z vesnice odešla. „Kamkoli jdu, cítím na sobě pohledy všech, kteří si o mně myslí, jak jsem hloupá a naivní.

Vůbec nechápu, že je tolik lidí na Vaškově straně. Jenomže já si na vesnický život už tak nějak zvykla a nemám kam jít,“ dodává Jitka. Sama doufá, že se situace brzy uklidní a ona se bude moct vrátit ke svému manželovi. Je ochotná mu vše odpustit a pokusit se opět navázat se sousedy dobré vztahy.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články