Jitka (39): Skrytá hrozba. Sestra odešla na oslavě s mým mužem na hodinu ven. Co tam dělali?

od Adéla Vocetková
Zdroj: 123RF.COM

Co by vás napadlo jako úplně první, pokud byste zjistili, že váš manžel a vaše sestra během rodinné oslavy společně zmizeli na celou hodinu z dohledu ostatních? Jitka v tom měla jasno. Obávala se nejhoršího a počítala s jistou nevěrou.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Jitka a celá její rodina se sešli při příležitosti oslavy její maminky, která toho dne slavila krásné kulaté narozeniny. Všichni se dobře bavili a nikdo si nevšiml, že se dva účastníci oslavy bez povšimnutí vytratili. Až na Jitku.

Přípravu maminčiny oslavy narozenin jsem si vzala na starost

Maminka v listopadu loňského roku oslavila kulaté narozeniny. Při této příležitosti jsem jí chtěla uspořádat oslavu, kterou jsem si po organizační stránce vzala na starost. Moje mladší sestra Lenka mi nabídla pomoc a do plánování oslavy, na které se měla sejít celá rodina, jsme se pustily společně.

Bylo náročné dát všechno dohromady. Ukázalo se totiž, že naše rodina je hodně rozvětvená. Nakonec se nám ale povedlo uspořádat opravdu krásnou oslavu.

Během oslavy se všichni dobře bavili

Oslava byla v plném proudu a všichni zúčastnění se dobře bavili. Alkohol tekl proudem a dobrého jídla byl dostatek. Během všeho veselí si nikdo nevšiml, že se manžel a moje sestra společně někam vytratili.

Já jsem si toho všimla až po půl hodině, když jsem ani jednoho z nich nemohla najít. Byl listopad a pokročilá hodina, venku už byla tma. Z okna jsem nikoho neviděla.

Okamžitě mě napadlo, že je za tím nevěra

Úplně první myšlenka, která mi proběhla hlavou, když jsem si uvědomila, že se manžel se sestrou dlouho nevrací, byla, že je za tím určitě nevěra. Ačkoli jsem nic neměla potvrzené, začala jsem se tou představu vnitřně užírat.

Myšlenka na zradu sestry a milovaného muže mi absolutně zkazila náladu. Už se neměla chuť nadále se bavit. Útěchu jsem hledala v alkoholu, kterého jsem vypila možná až příliš.

Když se vrátili, udělala jsem přede všemi hroznou scénu

Lenka a můj muž se vrátili až po hodině. Když jsem je oba dva viděla ve dveřích, začala se ve mně vařit krev. Měla jsem před sebou stále tu představu, že spolu určitě něco měli, a ztropila jsem přede všemi hroznou scénu.

Nekoukala jsem v ten okamžik nalevo ani napravo. Obvinila jsem ty dva ze zrady a podvodu a před všemi zúčastněnými odhalila jejich tajemství. Všichni koukali s pusou dokořán, včetně manžela a sestry.

Druhý den jsem se za sebe musela stydět

Po svém výstupu jsem naštvaně odešla do pokoje, kde jsem pod vlivem alkoholu okamžitě usnula. Následující den přišlo ošklivé probuzení a nepříjemné prozření. Sama za sebe jsem se musela stydět. Nejenže jsem udělala ostudu, ale především jsem sestru a manžela obvinila z něčeho, co se vůbec nestalo.

Hned ráno za mnou sestra přišla, aby mi vysvětlila, co se ve skutečnosti stalo během té hodiny, co se s mým mužem vytratila. Ve skutečnosti se potřebovala někomu svěřit, že má velké problémy v manželství, které se týkají dluhů jejího manžela. Pomoc hledala právě u mého muže, protože on jediný financím rozumí.

Všem jsem dlužila obrovskou omluvu. Manžela a sestru jsem ztrapnila úplně neprávem a mamince málem zkazila oslavu kulatých narozenin.

Autor: Nikol Kolomazníková

Související články