Jitka (37): Čekám s přítelem dítě. Teď mi oznámil, že odchází k těhotné milence

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
nedokazu uzivit
nedokazu uzivit

Celý život jsem si užívala nezávazných románků a na založení rodiny vůbec nepomýšlela. Nikdy jsem neměla nouzi o pánské známosti a za svůj život jsem jich vystřídala hned několik. Dle slov mé maminky jsem se chovala nerozvážně a nezodpovědně. Že skutečně existuje něco jako biologické hodiny, jsem si uvědomila až tehdy, kdy jsem potkala Čeňka.

Naprosto mi otevřel oči

Čeňka jsem poznala v době, kdy jsem měla vztah s jiným mužem. Od první chvíle mi ale velmi imponoval a nesmírně mě přitahoval. Jelikož jsem druhému partnerovi nikdy neslíbila lásku do konce života, velmi rychle jsem to s ním ukončila a začala si s Čeňkem. Možná si teď řeknete, jak lehkomyslná jsem byla a máte pravdu – nechovala jsem se zrovna ukázkově.

Čeněk mi ale naprosto otevřel oči. Do té chvíle jsem totiž žila jen pro přítomnost, neřešila jsem, co bude „až někdy“ a nezajímalo mě to. S ním to ale bylo jiné a já poprvé v životě přistihla sebe sama, jak přemýšlím o dětech a společném životě.

Čekám vytoužené miminko

Moje maminka mi vždycky říkávala: „Teď možná dítě nechceš, ale jednoho dne ho chtít budeš a čím déle to budeš odkládat, tím více riskuješ, že už to nepůjde“. A měla pravdu. Ačkoli jsem se s Čeňkem několik dlouhých měsíců snažila otěhotnět, zkrátka se nám nedařilo.

Před třemi měsíci jsem se cítila zvláštně. Všechno mě bolelo, nebylo mi dobře od žaludku a Čeněk toho dne ze srandy pronesl, ať si udělám test. A povedlo se! Na testu se totiž objevily dvě čárky! Konečně tak čekám vytoužené miminko.

Plánovala jsem si společnou budoucnost

Nyní jsem v sedmém měsíci těhotenství. Ještě nedávno jsem si plánovala společnou budoucnost – já, Čeněk a naše dcerka. Jenže to se změnilo. Čeněk mi totiž před dvěma týdny oznámil, že odchází ke své milence. Je totiž taky těhotná a on ji miluje. Na rozdíl ode mě.

Zdroj: 123RF.COM

Ztratila jsem veškeré jistoty

Ještě před pár týdny jsem měla všechno: milujícího přítele a dceru pod svým srdcem. Nemohlo to být krásnější. Jenže pak přišla rána pod pás, která mě srazila na kolena a já ji doposud nedokázala vstřebat. Čeněk se hned ten den, kdy mi oznámil, že je mezi námi konec, odstěhoval ke své milence a od toho dne jsem ho neviděla. Neodpovídá na mé zprávy, telefon mi nezvedá

V jeden okamžik jsem ztratila veškeré jistoty. Jak se sama zvládnu postarat o malé dítě, bez práce a bez partnera? Měli jsme na to být dva. Teď jsem sama, zatímco muž, kterého stále miluji a jehož dítě mi roste pod srdcem, je se svou milenkou a i s ní čeká rodinu. Nevím, jak to zvládnu. Nemám přítele, nemám rodinu. Jediné, co mi zbylo, je moje krásná holčička.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články