Jitka (35): Sestra mi svedla manžela, opustil mě i naše dvě děti

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
opustilme
opustilme

S mojí sestrou Pavlou jsme měly vždycky moc pěkný vztah. Pavla je o šest let mladší než já. I když to někdy mezi sourozenci bývá „na ostří nože“, já svou mladší sestřičku od první chvíle nesmírně milovala. Staly se z nás nejlepší kamarádky, navzájem jsme si mohly říkat úplně všechno. A to právě možná byla ta chyba.

Svěřovala jsem se jí se vším

Díky sestře jsem nikdy nepotřebovala kamarádku. Spřízněnou duši jsem našla právě v ní, což nám vydrželo celý život. Když jsem se ve čtyřiadvaceti osamostatnila, odstěhovala se od rodičů a rok poté se vdala, stala se moje mladší sestřička věrnou vrbou, které jsem se mohla svěřit úplně se vším. Často jsme spolu probíraly její lásky i moje občasné neshody s manželem. Když jsem se potřebovala vyplakat, nebo si naopak na svého manžela postěžovat (jak už to my manželky tu a tam děláme), byla tu Pavla vždy pro mě a vždy mi naslouchala.

Byla mojí oporou

Zdroj: 123RF.COM

Před dvěma lety to mezi mnou a manželem začalo skřípat. Zpočátku jsem si myslela, že je to jen nějaká přechodná krize, vždyť to se přece v manželství občas stává. Když se to mezi mnou a manželem nelepšilo, ba spíše naopak, byla mi sestra neskutečnou oporou. Nic se na tom nezměnilo ani tehdy, když jsem podvědomě začala tušit, že mě manžel podvádí. Zkrátka jsem uvnitř sebe cítila, že je něco jinak, že se ke mně chová s odstupem a ani v ložnici už to nebylo takové, jaké to bývalo kdysi. Se svými pocity a obavami jsem se svěřila Pavle, která mě ale ujišťovala, že se mi to určitě jen zdá a že si to namlouvám.

Hřála jsem si hada na prsou

Zdroj: 123RF.COM

Vztah s manželem se nelepšil a já se stále častěji svěřovala sestře se svými bolístkami. Stále tu pro mě byla a vždy měla stejná slova útěchy: nic se neděje, je to jen v mé hlavě, jenom si to namlouvám, brzy se to zlepší. Tahle slova mi opakovala stále dokola, až jsem jim jednoho dne přestala věřit.

Že jsem si po celou tu dobu hřála hada na prsou, jsem zjistila až ve chvíli, kdy se manžel přiznal, že má rok a půl poměr. Už tato zpráva mě srazila na kolena, o to horší ale byla skutečnost, která následovala. Můj manžel měl rok a půl poměr s mojí mladší sestrou!

Odvedla tátu od rodiny

Manželovo přiznání pro mě byla rána, kterou jsem neunesla. Když mi došlo, jak často jsem to společně se sestrou řešila a že mi pokaždé tvrdila, že si to jen namlouvám, bylo mi zle. Neskutečně zle. Aby toho nebylo málo, před měsícem od nás manžel odešel. Ano – k mé sestře. Kvůli ní opustil nejen mě, ale především naše dvě děti. Jak mám teď dětem vysvětlit, že jejich tatínek žije s jejich tetou?!

Možná si za to mohu sama. Kdybych se sestře tolik nesvěřovala, nevěděla by, na jakou strunu manželovi zabrnkat, aby se vedle ní cítil mnohem lépe než vedle mě. Moje důvěra k sestře mě možná stála manželství. Jak mám s takovým pocitem žít?!

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články