Jitka (33): Touha po dítěti nás rozdělila, já chtěla rodinu, on toužil po svobodě

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
zena 31 1
zena 31 1

„Byli jsme spolu už 8 let a já dospěla k názoru, že by bylo fajn, kdybychom náš vztah posunuli na další úroveň. Proto jsem manželovi navrhla, že bychom konečně mohli založit rodinu,“ píše nám v e-mailu paní Jitka. Rozhodla se nám svěřit s příběhem, který nezačíná šťastně, a jeho závěr vás určitě překvapí.

Domluvili jsme se, že je na děti čas

„Když jsem si Patrika brala, což je dlouhých osm let zpátky, oba dva jsme souhlasili s tím, že je na děti ještě čas. Nejdříve jsme se chtěli věnovat kariéře a až uzraje ta správná doba, přijde řada i na děti,“ vysvětluje ve svém e-mailu Jitka. Po osmi letech jsem ale dospěla k názoru, že ta správná doba nastala právě teď. „Proto jsem začala mluvit o dětech a doufala, že se na to manžel bude dívat stejně jako já,“ zní její další slova.

Jitka dále píše o tom, že manžel nechtěl o dětech ani slyšet. Kdykoliv se snažila zavést řeč na založení rodiny, smetl to téma ze stolu a odmítal se o něm bavit.

Zdroj: 123RF.COM

Já toužila po rodině, on toužil po svobodě

„Naše manželství bych mohla popsat jako ukázkové,“ přiznává Jitka. „Hádali jsme se jen minimálně a oproti jiným manželstvím náš život neupadl do stereotypu. Neustále jsme něco podnikali, jezdili jsme několikrát ročně na dovolené nebo wellness víkendy, zkrátka jsme si život užívali,“ vypráví Jitka.

Ačkoli jí tento způsob života doposud vyhovoval, najednou se její priority změnily. Už si nechtěla užívat, ale chtěla mít dítě. A právě v tom se názory manželů lišily. Její manžel totiž toužil po svobodě. Jak prý sám často říkával, dítě by ho o svobodu připravilo, a to on odmítl dopustit.

Zdroj: 123RF.COM

Bylo to pro mě nejtěžší rozhodnutí v životě

V e-mailu paní Jitky se dále dozvídáme, že byla z celé situace nešťastná. Její manžel dítě nechtěl. Ačkoliv si ho ona moc přála, nemohla s ním hnout. Její manžel byl skálopevně přesvědčený, že dítě jejich životy od základu změní, a děsila ho představa, že už by si nemohl tak užívat jako doposud. Proto Jitka dospěla k rozhodnutí, které podle ní bylo tím nejtěžším v životě.

„Delší dobu jsem si pohrávala s myšlenkou, že manžela opustím,“ přiznává se. „Dva roky jsem ho prosila o dítě a on mě dva roky odmítal. Navíc to vypadalo, že svůj názor ani v nejbližší době nezmění. Proto jsem nakonec dospěla k rozhodnutí, že manžela opustím a podám žádost o rozvod. Bylo to nejtěžší rozhodnutí v mém životě a odejít od manžela pro mě vůbec nebylo jednoduché,“ píše Jitka.

Jsem sama a bez dítěte, ale doufám, že se to změní

„V tuto chvíli jsem sama a bez dítěte. Je to půl roku, co jsem od manžela odešla, a v mém životě se ještě neobjevil muž, se kterým bych si uměla představit založit rodinu. Proto stále čekám, až přijde ten pravý. V hloubi duše věřím, že se dítěte dočkám již brzy,“ píše Jitka, a tím končí její příběh.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články