Jiřina (47): Chtěli jsme si experimentem okořenit náš nudný život. Bohužel nás to nakonec stálo manželství

od Adéla Vocetková
2 minuty čtení
Zdroj: Shutterstock

„Když žijete v manželství pět let neustále ve stereotypu, chcete zkrátka vyzkoušet něco nového,“ píše Jiřina. „Jenže ne vždy je to dobrý nápad,“ dodává.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Čtenářka se před dvěma lety rozvedla se svým mužem. A to kvůli hloupým hádkám, které začaly u zdánlivě romantického nápadu. Ten ale nevyšel podle představ manželů, a nakonec vše zkrachovalo.

„Tenhle příběh píšu především proto, aby si lidé uvědomili, kam je mohou zavést hloupé hádky kvůli v podstatě nesmyslné věci,“ svěřuje se naší redakci v e-mailu.

Život na vesnici nás nudil, dohodli jsme se na šíleném plánu

„Já i můj muž jsme chodili do práce, z práce jsme se vraceli domů do bezdětného života, trávili čas u televize a nedělali nic jiného. Jednou už jsem to nevydržela a zeptala se, jestli není čas na něco šíleného,“ svěřuje se čtenářka.

„Manžel souhlasil a po nějaké době jsme našli romantický výlet pro dva. Součástí bylo ubytování v hotelu s relaxačními bazény a saunou, ale hlavním programem byl seskok padákem.“

I když to Jiřině přišlo zprvu šílené, říkala si, že by tento společný zážitek mohl v jejich životě něco změnit. Myslela si, že si víkend užijí. Odjezd proběhl v romantické náladě, jenže den před seskokem se Jiřina rozhodla z nápadu vycouvat.

„Svěřila jsem se manželovi, že se bojím, že by možná romantická noc v hotelu mohla stačit. Že jsem asi příliš velký srab a seskok padákem nedokážu absolvovat.“

Manžel se ten den na Jiřinu naštval, protože prý kazí plány, které vlastně sama vymyslela. On nakonec padákem skočil. „Místo toho, aby mi vyprávěl, jaké to bylo, odsekl, že mi to nebude popisovat, abych se nebála,“ říká Jiřina.

Od toho dne se všechno změnilo

Po návratu domů už mezi manželi nic nebylo jako dřív. Jiřinin manžel si před všemi přáteli neodpustil historku o tom, jak ho žena zradila. Před všemi ji ponižoval a pomlouval.

„Kdykoli jsem navíc navrhla nějaký výlet, odmítl ho a měl kousavé řeči na téma, že bych zase všechno pokazila. Čím dál víc se to mezi námi kazilo.“

Nekonečné hádky nakonec vedly k tomu, že se Jiřina na čas odstěhovala ke kamarádce. „Chtěla jsem si od manžela jen odpočinout. Bylo mi lépe, ale když jsem se vrátila po čtrnácti dnech domů, začalo to nanovo.

Tentokrát navíc manžel začal s tím, že utíkám před problémy a nedokážu s ním věci řešit narovinu. I já mu mnohokrát řekla něco, co jsem nemusela. Nakonec tak z hloupé hádky vznikl nespočet dalších.“

Jiřina se s manželem rozvedla. Každý si šli svou cestou, a nakonec se z nich s odstupem času stali přátelé. „Je mi stále líto, jak to dopadlo. Mohli jsme to vyřešit v klidu, ale zašli jsme příliš daleko,“ dodává.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články