Jiřina (28): Dědeček si na stará kolena užívá, každý rok mají mé děti novou prababičku

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena 30 3
zena 30 3

Dědeček žil nějakou dobu sám. Po odchodu babičky nikterak netoužil po seznamování. Často říkával, že babička byla v jeho životě jedinou ženou a že ji nelze nahradit. Je to ale několik let zpátky, kdy náš děda očividně chytil druhý dech a na stará kolena si zase začal užívat. Moje děti tak každý rok mají novou prababičku. Zatímco ony to vnímají pozitivně, já nad chováním svého dědečka často kroutím hlavou.

Samoty prý už bylo dost

Před několika lety děda prohlásil, že samoty už bylo na jednoho člověka až dost. Zatímco do té chvíle se na jinou ženu prakticky ani nepodíval, od toho okamžiku otočil o 360 stupňů. Dle svých slov opět začal žít, což mu nikdo z nás nemohl mít za zlé. Ani já bych proti tomu nic nenamítala, pokud by se děda nezačal chovat jako puberťák, který známosti střídá jako ponožky.

Žádná není ta pravá

Letos je to již počtvrté, co nám děda představil novou známost. Před ní měl románek ještě se třemi jinými ženami, ale žádná z nich podle něho nebyla ta pravá. Moc dobře si pamatuji na první dědou přítelkyni, jmenovala se Milada a byla to moc milá paní. Jenže dědovi nechutnala její svíčková, což prý byl důvod, pro který se s ní během roku rozešel.

Zdroj: 123RF.COM

Druhá dědova přítelkyně se jmenovala Libuše. Byla o šest let mladší než děda, a to byl důvod, proč jim to nevyšlo, na dědu totiž byla až příliš akční a děda její tempo nestíhal. Třetí přítelkyně, paní Marcela, byla u mých dětí nejoblíbenější. Pokaždé jim totiž donesla hromadu sladkostí a to víte, na děti dobroty zabírají. Ani s Marcelou to ale dědovi nevyšlo.

Zdroj: 123RF.COM

Letos na Vánoce přijde čtvrtá prababička

Vánoce slaví děda pokaždé u nás, nesnesla jsem představu, že by zůstal sám v prázdném bytě. Svůj názor jsem nezměnila ani tehdy, kdy si již našel nějakou přítelkyni, i tak jsem chtěla, aby Štědrý den strávili u nás. Děti se již nemohou dočkat nové prababičky, která společně s dědou přijde na Vánoce. Je to v pořadí již čtvrtá dědova známost.

Nechtěla bych, aby to vyznělo, že dědovi štěstí v lásce nepřeji. Jeho chování mi ale na jeho věk připadá nezodpovědné. Nemluvě o tom, že moje děti nutí zvykat si pokaždé na jinou paní. Děti na to sice reagují s úsměvem, ale musí z toho mít v hlavě pořádný zmatek.

Úcta k dědovi mi nedovolí cokoliv říct

Ačkoli se mi dědečkovo chování nezamlouvá, byla jsem vychována tak, že ke starým lidem mám mít úctu. Proto si nedovolím vyslovit svůj názor nahlas. Tajně ale doufám, že dědeček dostane rozum a na stará kolena se konečně usadí.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články