Jarmila (42): Hádáme se kvůli botám, manžel mou vášeň nesdílí a boty mi schválně zničil

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zavislostnaobuvi
zavislostnaobuvi

Každý člověk má nějakou vášeň, ta moje jsou boty. Jakmile jdu kolem obchodu, nikdy se neudržím. Mám jich doma plný šatník a je to moje radost. Manžel moji zálibu v botách absolutně nechápe a neustále mě kvůli tomu kritizuje. Dokonce mi schválně zničil jedny z mých nejoblíbenějších lodiček.

Trauma z dětství

Vyrůstala jsem pouze s matkou a dvěma sestrami. Peněz nebylo nikdy nazbyt a já, jako nejmladší dítě, jsem obdržela danajský dar v podobě nošení zděděného oblečení po starších sestrách. Všechny šaty, a především boty, které jsem oblékala, byly dvakrát obnošené. Nehledě na to, že byly úplně mimo jakoukoliv módu, už nebyly v nejlepším stavu.

Zdroj: 123RF.COM

Trpěla jsem posměšky spolužáků, kteří pro zraňující poznámky na mou adresu nešli nikdy daleko. Dokonce jsem jednou zaslechla i učitelku, jak pomlouvá moje oblečení a staré okopané polobotky. Doma jsem vždy potichu brečela do polštáře a jakmile jsem dorostla do věku, kdy jsem mohla jít na brigádu, vždy jsem si za vydělané peníze koupila nové pěkné boty.

Krásné boty mi přinášejí radost a uspokojení

Chudé poměry ve mě posílily cílevědomost, a tak jsem si po vysoké škole vybudovala postupně dobře placený post v bance. Peněz jsem tedy měla dostatek a možnost vynášet elegantní boty také. Moje “úchylka” jak říká manžel, se bohužel nesetkává s jeho požehnáním. Za každý nový pár mě kritizuje a výsledkem je hádka. Vždy vidí jinou možnost, kam investovat vydělané peníze.

Zdroj: 123RF.COM

Jenže pro mě je moje sbírka bot poklad, který mi dodává sebevědomí a pocit hojnost, který jsem jako dítě nezažila. Vím, že je to povrchní, ale když mi kolegyně pochválí nové boty, je to pro mě určitá terapie a cítím se šťastná.

Mrzí mě, že pro mě nemá manžel pochopení

Bohužel můj muž se do mě nedokáže vcítit a to mě velmi mrzí. Každý přece máme nějakou radost. Nedávno se stalo, že jsem přišla z práce domů a jedny z mým nejoblíbenějších lodiček byly polité olejem.

Prý nedopatřením. Vím, že to partner udělal schválně. Proč mě nechápe? Někdo si kupuje drahé vybavení na sport, jiný investuje do cestování. Mým koníčkem jsou boty. Radost z nich mi kazí jen manželovo nepochopení.

Autor: Svatava Pokorná


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články