Jana (56): V životě mě potkala jedna rána za druhou. Všechny děti se nakonec obrátily proti mně

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena smutek 56
zena smutek 56

Jana se narodila teprve devatenáctileté matce, která zřejmě nebyla na dítě připravena. Když přišly další děti, Jana se marně pokoušela bojovat o matčinu přízeň. Ať už proto, že se narodili sourozenci později, nebo proto, že měla její matka už na děti věk a dokázala novorozence lépe přijmout, Jana se stala černou ovcí rodiny.

Roky šly rychle a Jana se protloukla školou i učňovským studiem. Brzy se jí narodila první dcera. „Můj dědeček byl zásadový muž. Jako svobodná matka jsem u něho velmi klesla a nakonec mě donutil, abych si vzala muže, kterého jsem ve skutečnosti nikdy nemilovala. To byl ale bohužel jenom začátek všeho špatného.“

Zdroj: 123RF.COM

Přišel první rozvod a další nešťastný vztah

S prvním manželem žila Jana pět let. Ačkoli k němu nikdy necítila lásku, vydržela s ním po celé ty roky, a dokonce mu porodila syna. Nakonec ale jejich vztah skončil rozvodem. „Můj život začal jít z bláta do louže. Našla jsem si o dvacet let staršího muže. I když jsem ho také vlastně nikdy nemilovala, zůstala jsem s ním celé dva roky,“ vypráví Jana. S partnerem během vztahu znovu otěhotněla. Ačkoli to bylo těhotenství nechtěné, nakonec se rozhodla si dceru nechat.

Zdroj: 123RF.COM

Jenomže brzy si uvědomila, že ani to není vztah pro ni a našla si v pořadí už třetí vážný vztah. „Zpočátku byl velmi komplikovaný. Přítel se velmi rád napil, bil mě i mé děti. Problémy jsme překonali do té doby, než se narodil další syn. Ve vztahu jsem ale i přes komplikace nakonec zůstala.“

Dnes jsou děti dospělé, vídat mě ale nechtějí

„S manželem jsme se brzy stali prarodiči. Svá vnoučata si ale dnes neužiji, protože mé vlastní děti mě odmítají vídat,“ vypráví Jana. Je si jistá, že proti ní poštvala rodinu její matka a také matka jejího přítele, které si ve všem skvěle rozumí. Janini sourozenci navíc přidali pár historek o černé ovci rodiny.

Jana nyní žije podle svých slov spokojený život. Je jí ale líto, že její nejbližší otočili spoustu lidí včetně jejích dětí proti ní. Jana žije už třicet let v manželství, které je bez dětí sice smutné, ale bohužel ji ani manžela děti nepotřebují, a proto podle ní nezbývá, než se raději soustředit na vlastní zdraví.

Jana
Fotografie jsou pouze ilustrační.
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články