Jana (47): Zpráva od bývalého manžela mě šokovala. Přemýšlím, že opustím současnou rodinu

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
Zena 1
Zena 1

Myslela jsem, že s Danielem budu šťastná. Brala jsem si ho, když mi bylo třicet pět. Jenomže on se po dvou letech rozhodl, že chce v rámci kariéry odletět do Británie. Chtěl, abych letěla s ním a založila s ním rodinu, jenomže pro mě to byla neúnosná změna. Skončilo to rozvodem, po kterém jsme spolu úplně přestali komunikovat.

Ačkoli jsem na Dana zpočátku hodně myslela, po čase jsem se znovu zamilovala. Dlouho jsem odkládala nějaký vážnější vztah, ale Pavel na mě zapůsobil natolik, že jsem nakonec na prvního manžela úplně zapomněla.

Vzali jsme se a máme dvě děti

Pavel mě brzy požádal o ruku a já řekla ano. Po svatbě se nám narodila Anežka, dva roky po ní Jakub. Na rozdíl od Dana Pavel nikdy nedával přednost práci. Staral se o děti, našel si čas každý týden se mnou zajít do kina, pomáhal mi s domácími pracemi. Měla jsem za to, že mi s ním nic nechybí.

Na Dana jsem si ani nevzpomněla. Byla jsem příliš zaneprázdněna svojí rodinou, svým novým životem. A donedávna jsem si myslela, že je to ten jediný život, který chci prožívat. Jenomže potom mi přišel dopis, který všechno změnil. Teď po nocích pláču a přemýšlím, že odejdu od rodiny.

Daniel je zpět v Čechách. Skončil sám a na vozíku

Zdroj: 123RF.COM

O dopise jsem Pavlovi ani dětem nic neřekla. Zbytečně by se vyptávali. Dan mi napsal, že je po dlouhé době zpátky. Musel kvůli úrazu skončit v práci a v Británii jej nic nedrželo. Přítelkyně, kterou si tam našel, se s ním po jeho ochrnutí rozešla a on se rozhodl, že bude raději pracovat z pohodlí domova tady u nás, kde vyrůstal. Napsal mi, že by mě rád viděl. A já kývla.

Když jsem s ním seděla v restauraci po tolika letech, netušila jsem, jak se chovat. Uvědomila jsem si, že k němu stále něco cítím. Ačkoli je na kolečkovém křesle, je pořád milý, hezký, vtipný a plný optimismu. Nechápala jsem, jak dokáže po takové události být tolik nabitý energií. Ale došlo mi, že ho právě proto stále miluji.

Už vím, že s Pavlem mi spousta věcí chybí

I když je Pavel dokonalý chlap, Daniel má něco, co on ne. Nedokážu to sice popsat, ale něco mě táhne k mému bývalému muži. Já kvůli tomu teď přemýšlím, že odejdu od Pavla i od dětí. Dan mi na poslední schůzce řekl, že mě nikdy nepřestal milovat a že stále doufá, že jednoho dne začneme nanovo. Vím, že u něho mám stále místo. Otázkou ovšem je, jestli mi stojí za to, abych ztratila všechno, co jsem za dobu jeho nepřítomnosti vybudovala.

Jana, Brno
Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články