Jana (45): Její falešný úsměv už více nesnesu. Manžel si myslí, že spolu výborně vycházíme

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Zena 5
Zena 5

Kvůli svému manželovi jsem ochotná udělat prakticky cokoli. Miluji ho a nikdy bych mu neublížila. To je jeden z důvodů, proč mu tajím, že s jeho bývalou přítelkyní mám opravdu velký problém. Považuje ji za nejlepší kamarádku a já ho nechci zklamat. Navíc si nejsem jistá, na čí stranu by se postavil, kdybych mu řekla, co se mezi námi stalo.

S Filipem jsem začala chodit před pěti lety. Zaujalo mě sice, že jeho bývalá přítelkyně je zároveň jeho nejlepší kamarádkou, snažila jsem se to ale pochopit. Prý spolu byli jenom pár měsíců a pak si řekli, že jim to ve vztahu neklape. Dál ale udržují přátelský vztah, jeden druhému se svěří se vším a nemají před sebou žádné tajnosti. To tedy tvrdil Filip. Ukázalo se, že Aneta před ním tajnosti má, nikdy se s ním totiž rozejít nechtěla.

Když nás seznámil, zdála se mi jako milá holka

Zdroj: 123RF.COM

Šli jsme společně do kavárny. Povídali jsme si o životě, oni zavtipkovali o jejich bývalém vztahu, vypadalo to, že máme s Anetou docela dost společných témat. Pořád se usmívala a přišla mi jako opravdu sympatická žena. V duchu jsem si říkala, že má Filip na kamarádku docela štěstí. Když ale odešel na záchod, Aneta se zcela změnila.

Chtěla jsem dál pokračovat v debatě na předchozí téma, ona se mě ale zeptala, jestli jsem si vědomá toho, že mě Filip opustí. Když mluvila o tom, že máme mnoho společného a Filip s takovými typy zkrátka nevydrží ve vztahu, na chvíli mě dostala a já se nad tím zamyslela. Během vteřiny mi ale došlo, o co Anetě jde. Nikdy se z jejich rozchodu nevzpamatovala a žárlí na mě.

Filipa jsem si vzala. Aneta nám šla za svědka

Zdroj: rido/123RF.COM

Snažila jsem se schůzkám s Anetou vyhýbat. Filipovi věřím, takže když s ní zašel na kafe, problém jsem s tím neměla. Odmítala jsem ale jít s nimi a vždy jsem se vymluvila na nějakou práci. Za dva roky mě Filip požádal o ruku. Vzala jsem si ho a překousla v tichosti i to, že nám jde za svědka Aneta. Už během svatební hostiny si ale několikrát našla prostor, kdy mi mohla o samotě naznačit, že se se mnou stejně Filip rozejde.

Snažím se nebýt tím rozhozená. Teď, když jsme s Filipem manželé, musím Anetu občas vídat, chodí k nám i na přátelské večeře, dokonce se nabídla, že kdybychom potřebovali někdy pohlídat syna, kterého za dva měsíce porodím, tak se na ni můžeme obrátit.

Zdroj: 123RF.COM

Nevím, jestli bych měla Filipovi říct, co se děje. Zklamu ho, bude smutný, protože je Aneta taková zrádkyně? Nebo bude naštvaný na mě, protože jenom falešně žárlím a Aneta je vlastně skvělá kamarádka? Ať tak či tak, zklamu ho, ale její falešné úsměvy už se dají jen těžko snášet. Ta ženská mě nenávidí a já opravdu nechci, aby nám v budoucnu hlídala dítě.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články