Jana (45): Děti si přejí mít na Vánoce otce zpět. Ten odešel bez povšimnutí za milenkou

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
matka 1
matka 1

Pro své dva syny se snažím udělat maximum. Platím jim drahé mimoškolní aktivity, koupím jim, na co si vzpomenou, splním jim téměř každé přání. Téměř. Rozhodnutí jejich otce, že nás chce opustit, bohužel změnit nedokážu.

Desetiletému a osmiletému dítěti se jenom těžko vysvětluje, proč už tatínek nebydlí s námi. A už třetí rok je to na Vánoce stejné. Přejí si, aby s námi jejich otec seděl u vánočního stromečku a zpíval koledy.

Odešel za mladší. Děti ho nezajímají

Markovi bylo pět a Adamovi sedm. On se o ně nikdy nestaral. Pozdravil je, když přišel z práce, maximálně jim vynadal, pokud něco provedli. Jinak si sedl na gauč k televizi. Doma nehnul ani prstem. Změnil se prakticky hned po naší svatbě, nevím, proč si mě vůbec bral. Když se rozhodl místo společného života odejít za milenkou, vlastně jsem to brala jako vysvobození.

Jenomže ačkoli se k nim nikdy nechoval hezky, moji synové k němu přilnuli a nedokázali pochopit, proč doma najednou po večerech nikdo nekouká na televizi s lahví piva v ruce. Jenom kvůli nim jsem vlastně jejich otci dávala tak dlouho šanci na zlepšení vztahu. Nechtěla jsem děti připravit o tátu. On se ale rozhodl nás opustit a držet ho jsem rozhodně neměla v plánu.

Zdroj: 123RF.COM

Na Vánoce je to vždy nejhorší

Nikdy se nám neozval, nenapsal klukům dopis k svátku nebo narozeninám, jako bychom pro něj přestali existovat. Během roku se kluci nějak zabaví a ptají se po tátovi jenom minimálně. Ale do vánočního přáníčka mi i letos oba napsali, že kromě her na počítač si přejí, aby s nimi byl na Vánoce táta. A já nevím, jak jim mám vysvětlit, že už se táta nevrátí.

Nemohu je brát ani na předvánoční akce u nás na náměstí. Vždycky si totiž sednou na klín místnímu Santovi a vypráví mu, že by chtěli být s otcem. A on jim v rámci své role musí slíbit, že se o to pokusí. Naštěstí pro ně vždy pod stromečkem mám tolik dárků, že si na otce později ani nevzpomenou. Přesto mě ten každoroční proces odpovědí na otázky ohledně otce už unavuje.

Jana, Břeclavsko
Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která nám jej zaslala pomocí elektronické pošty. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články