Jana (39): Manžel mě roky podváděl a po mně chtěl něco, co jsem nedokázala skousnout

od Adéla Vocetková
Zdroj: 123RF.COM

Dozvědět se o manželově nevěře jistě není žádný med. Jaké to ale musí být, když s tímto vědomím musíte žít několik let? Jana čte naše příběhy už velmi dlouho. Sbírala však odvahu, aby nám svůj příběh poslala, a svěřila se tak s tím, o čem musela dlouhé roky mlčet.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

O první nevěře jsem se dozvěděla půl roku po svatbě

Jana se vdávala, když jí bylo dvacet pět let. Vzala si svého přítele Kamila, se kterým v té době chodila už čtvrtým rokem. Půl roku po svatbě přišlo nepříjemné překvapení.

„Kamil se sprchoval a někdo mu volal,“ píše Jana. „Hovor jsem přijala a než jsem se nadála, do sluchátka mi cvrlikala nějaká jiná žena,“ vysvětluje. „Vůbec si neuvědomila, s kým vlastně mluví.“

Takhle se naše čtenářka poprvé dozvěděla o nevěře svého muže. Logicky ji to velmi sebralo, ale Kamil ji přemluvil, aby mu dala ještě šanci.

Už jsem z hlavy nedostala broučka pochybností

„Kamil mi sice tvrdil, že to bylo poprvé a naposledy,“ pokračuje Jana, „já se ale nemohla zbavit broučka pochybností, který se mi usadil v hlavě.“

A věděla proč. Netrvalo totiž dlouho a Kamil svoji ženu podvedl znovu. I tentokrát na něho nemanželský poměr praskl.

„Podruhé to ale bylo jiné. Už se totiž neomlouval, ba naopak mi řekl, že si mám zvyknout,“ píše Jana. „Byla jsem z toho v šoku.“

Musela jsem jeho nevěry přehlížet

Jana nám v e-mailu vysvětlila, proč jejímu muži tolik záleželo na jejich manželství. Pracoval totiž ve firmě jejího otce, kde byl velmi slušně placen.

„Moc dobře věděl, že kdybych se nechala rozvést, o všechno by přišel,“ pokračuje Jana. „Proto mě nutil, abych o nevěrách mlčela a naučila se s nimi žít,“ dodává.

Pro Janu bylo velmi těžké vědět, že její manžel, kterého i přesto všechno stále milovala, opakovaně chodí za jinými ženami. Nikomu ale nic neřekla.

Nevěděl o tom nikdo, ani moje nejlepší kamarádka

„Nemohla jsem se nikomu svěřit, o to byla celá situace těžší,“ přiznává se. „Neřekla jsem to ani nejlepší kamarádce, ačkoli by se mi tolik ulevilo,“ uvažuje v e-mailu, který nám poslala.

Její manžel žil v přesvědčení, že mají volné manželství. Dokonce Janě nabídl, aby si také někoho našla. Dle jeho slov by si byli kvit.

„Když mi řekl, že si mám najít milence, nevěřila jsem tomu,“ dozvídáme se od Jany. „Sice jsem svého muže nenáviděla za to, co mi dělá, ale nikdy bych ho neponížila nevěrou,“ píše.

Po tolika letech spadla klec

Jana v manželství s notorickým nevěrníkem vydržela dlouhých čtrnáct let. Porodila mu dvě děti a opakovaně přehlížela jeho bokovky. Po čtrnácti letech jí ale došla trpělivost.

„Před rokem jsem podala žádost o rozvod, hned poté se odstěhovala a nechala Kamila vyhodit z otcovy firmy,“ přiznává se Jana.

„Soud nás rozvedl na dvě stání, zdrželo se to kvůli dětem, ale nevěry v tom hrály velkou roli,“ vysvětluje. „Nyní konečně mohu svobodně dýchat a žít s vědomím, že ze mě nikdo nedělá pitomce,“ uzavírá Jana.

Autor: Natálie Kabourková

Související články