Jana (38): Sestra se vdala dva dny po smrti rodičů. Žádný ze sourozenců na svatbu nedorazil a ona nám to má za zlé

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
sestry
sestry

Když Daniel požádal mojí sestru Anetu o ruku, všichni jsme byli nadšení a šťastní. Přáli jsme jí jen to nejlepší. Svatbu si představovala ve velkém duchu, tak jako všechno. Za její maximalistické vidění asi může také fakt, že se narodila do rodiny k dalším pěti sourozencům.

Až na prostředního bratra jsme už všichni své manžele a manželky měli. Také jsme byli pozvaní na svatbu. A pozvání samozřejmě neminulo ani naše rodiče. Nikdo ale netušil, že dva dny před svatbou naše rodina prožije tragédii, která změní všechny vztahy.

Otec boural v mikrospánku. Nepřežil on ani naše maminka

Zdroj: 123RF.COM

Stáří se bohužel projevuje různě. A náš neustále unavený tatínek usnul za volantem a měl závažnou dopravní nehodu. Auto se téměř přepůlilo o strom a nepřežil ani tatínek, ani maminka. Ani jeden z nich nebyli bohužel připoutaní. Zatímco táta zemřel přímo na místě, maminka bojovala několik hodin v nemocnici o život. Volali nám uprostřed svatebních příprav. Bohužel, ani s naší podporou se jí nepodařilo tento boj vyhrát.

Místo truchlení starosti se svatbou. Odkládat se prý nic nebude

Zdroj: 123RF.COM

I když jsme se druhý den snažili všichni přemluvit sestru, aby svatbu odložila, starala se jenom o to, jak nic nestíhá. Pro samé starosti neměla čas ani na truchlení. Sice jsme nikdo z nás netušili, zda chce opravdu tak moc svatbu prožít, nebo jestli si jenom hledá důvod nesmutnit, rozhodli jsme se ale, že na svatbu nepřijdeme.

Mezi hosty proto mé sestře chyběli nejen čerstvě zesnulí rodiče, ale také všichni sourozenci. Nepřišlo nám zkrátka uctivé slavit nový vztah, když život našich nejbližších před tak krátkou dobou vyhasl. Jenomže sestra si to vzala osobně a na všechny na nás zanevřela.

Svatbu jí rozmlouval dokonce i ženich, který s námi všemi udržuje kontakt i nadále. Chápe, jak se cítíme. Jenomže jeho nová žena má pocit, že proti ní zbrojíme, když se spolu všichni vesele bavíme. Není ale naše chyba, že se z kolektivu vyloučila. Její chování je sice nepřijatelné, ale nikdo z nás nemá zájem o hádky. Kdyby za námi kdykoli přišla s prosbou, vyhovíme jí. Jenže ona je hrdá a odmítá nám odpustit, že jsme se na ní podle jejích slov vykašlali.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články