Jana (35): Podstoupila jsem naprosto šílený test v práci. Reakce ředitele mě zaskočila

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena 27 2
zena 27 2

Jana si ve svém zaměstnání před měsícem prožila peklo. Myslela si, že si na ni šéf zasednul, jelikož po ní chtěl nemožné výkony. V e-mailu pro redakci popisuje, jak zaťala zuby a zvládla každý úkol, který jí vedoucí naložil. Teď už chápe, že ji jen zkoušel, aby věděl, zda se hodí na novou pozici.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Jana na své pracovní pozici dělala maximum

Čtenářka Jana pracuje ve firmě, která se zabývá programováním. „Naším úkolem je navrhovat různé aplikace, které nám zadávají zákazníci,“ tvrdí. Jana se do firmy dostala hned po vysoké škole a byla nadšená, že se bude učit nové věci.
„Firma byla vybavena těmi nejmodernějšími programy a i kolektiv byl fajn,“ vypráví. Do práce se pustila s radostí a vše stíhala ve stanoveném termínu. Situace se ale v poslední době změnila a její šéf se začal chovat jako despota.

Zůstávala v zaměstnání až do večera

Zatímco ostatní končili běžně okolo třetí nebo čtvrté hodiny, Jana dostávala od šéfa tolik úkolů a povinností, že je přestávala stíhat. „Povinnosti přibývaly, na stole jsem měla hromadu papírů, ve schránce spoustu nevyřízených e-mailů a začal na mě dopadat stres,“ přiznává.

Jana nebyla zvyklá chodit domů, když neměla vše dokončené. Zůstávala raději déle, aby měla po odchodu čistou hlavu a nemusela myslet na práci. „Divné bylo, že jsem nikdy neměla hotovo. Vždy jsem hned po dokončení dostala nové zadání. Bylo to k zbláznění,“ vypráví.

Nedala na sobě znát stres ani únavu

I když se Jana už dlouhé dny pořádně nevyspala, chtěla vypadat, že dokáže nemožné. Šéfovi odevzdávala všechny úkoly a zadání včas, ale místo uznání se dočkala jen další práce. „Už jsem myslela, že dám výpověď. Přišlo mi, že se mě snad chtějí zbavit,“ popisuje.

Čekalo na ni překvapení

„Šéf si mě zavolal do kanceláře a já jsem se bála, co dalšího si na mě vymyslel,“ tvrdí. Jaké bylo její překvapení, když se jí nadřízený zeptal, jestli by nechtěla být jeho zástupkyní. „Řekl mi, že mě poslední měsíc pozorně sledoval, zkoušel mě, zda dokážu zvládnout větší nátlak, a prošla jsem,“ raduje se Jana.
„Chtěla jsem přijít s výpovědí. Jsem ráda, že jsem se nakonec překonala, protože to stálo za to,“ tvrdí.

Dnes se Jana těší z nové pozice

„Hnula jsem se z místa. Už nedělám jen drobné úkony na počítači, ale mohu přicházet s vlastními nápady, které pak s týmem realizujeme,“ vysvětluje. Jana si se svým šéfem začala rozumět a plánují spolu strategii, jak by se mohla firma dále vyvíjet.

[readalso

Jana hledá a kontaktuje nové zákazníky, informuje je o stavu objednávek a k samotnému programování už se dostane jen někdy. Její práce je pro ni koníčkem a doufá, že na své pozici vydrží dlouho.

Autorka: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články