Jana (35): Po půlročním vztahu mi řekl, že má ženu a dítě

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
zena slzy
zena slzy

Příběh téměř k neuvěření. Tak popisuje čtenářka Jana událost, která se jí před měsícem stala. Se svým smutkem se rozhodla vyrovnat i pomocí článku, kterým chce ostatní varovat, aby si dali pozor na to, s kým se zapletou. Muž, do kterého se zamilovala a který jí tvrdil, že ji bude vždy milovat, nakonec přiznal, že už má rodinu jinde.

„Filipa jsem poznala přes internet. Na jedné seznamce mě zaujal jeho profil a řekla jsem si, že za zkoušku to stojí. Když navíc na schůzku dorazil skutečně muž z fotografie a oslnil mě svým smyslem pro humor, rozhodla jsem se dát mu šanci a přijmout pozvání na další rande,“ vypráví Jana.

Zdroj: 123RF.COM

Po několika schůzkách jsem ho představila přátelům

Jana s Filipem zašla párkrát na skleničku, během prvního měsíce se setkali šestkrát. Když ji kamarádka pozvala na oslavu narozenin a řekla jí, aby si vzala doprovod, Jana měla jasno. „Filip neprotestoval. Řekl, že je to mezi námi stejně oficiální a že se mnou půjde rád. Začala jsem se s ním cítit čím dál lépe.“

Na narozeninové oslavě se Filip Janě věnoval, vyprávěl vtipy jejím přátelům, všichni si ho oblíbili. „Měla jsem pocit, že mi ho závidí,“ říká Jana. Nic nenaznačovalo tomu, že by Filip skrýval nějaké tajemství. Naopak svým chováním všem jasně naznačil, že je s Janou rád a ve vztahu vidí potenciál.

Zdroj: 123RF.COM

Půl roku jsme se scházeli, několikrát mi vyznal lásku

Jana vypráví, jak s Filipem chodila téměř každý večer po barech, zval ji do divadel a na koncerty, několikrát u ní přespal. „Nikdy mě nepozval k sobě domů, tvrdil, že bydlí s kamarádem, který nemá návštěvy rád. Ale mně to nevadilo, já mám byt sama pro sebe a mohl u mě být kdykoli.“ Jana dále vzpomíná na to, jak jí Filip nosil každý týden růže a tvrdil jí, že ji miluje a nikdy ji neopustí.

„Opravdu jsem se do něho zamilovala. Začala jsem pomalu plánovat rodinu. A to jsme spolu byli sotva půl roku. Nechápu, jak mi dokázal tak poplést hlavu.“ Zlom nastal ve chvíli, kdy se Jana rozhodla k dalšímu kroku. Navrhla Filipovi společné bydlení. „Myslela jsem, že se mu s kamarádem žije spíš obtížně, že by ocenil, kdyby se mohl nastěhovat ke mně. On mě ale svou odpovědí naprosto zaskočil.“

Řekl mi, že nemůže. Prý má ženu a dítě

„Vysmál se mi do obličeje. Řekl, že jsem naivní, když jsem to s ním brala vážně. On má prý ženu a dítě a já byla jenom taková jeho zábava.“ Filip vztah nikdy nebral vážně. Údajně netušil, že je na něm Jana natolik závislá. O rodině jí nic neřekl, protože se zkrátka neptala. Když mu ale nabídla sestěhování, pochopil, že už to zašlo příliš daleko a ze vztahu vycouval. Rozhořčené Janě došlo, že žádný spolubydlící nikdy neexistoval. Že dům, před kterým denně Filipa líbala na rozloučenou, je dům jeho rodiny.

„Tam jsem také o dva dny později zazvonila, abych jeho ženě všechno řekla. Vyhodila mě s tím, že jsem lhářka. Já ale věřím tomu, že jsem to Filipovi alespoň trochu zavařila. Milovala jsem ho a on si ze mě vystřelil. Cítím k němu nenávist, jakou jsem snad nikdy k nikomu necítila.“

Jana, Brno
Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články