Jana (32): Tchyně nám mluví do výchovy dětí. Můj muž to toleruje

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
tchyne vychova
tchyne vychova

Můj manžel je jedináček. On si bez sourozenců vždycky vystačil, ale z vyprávění vím, že se jeho rodiče dost dlouho pokoušeli o další dítě. A jelikož Petra nedokázala otěhotnět, její muž ji nakonec opustil. Tento smutný příběh má ale za následky to, že se teď tchyně snaží mluvit nám do výchovy našich ratolestí.

Otěhotněla jsem ve dvaceti šesti a dnes máme doma zdravá šestiletá dvojčata. Děláme s manželem vše proto, aby se dcera se synem chovali slušně, ve školce našli kamarády a byli připraveni na nástup do školy, který je čeká za rok. A i přesto, že mám pocit, jak se nám to daří, tchyně se snaží děti převychovat.

Neustále se jí něco nelíbí. Všechno podle ní děláme špatně

Tchyně je u nás pečená, vařená. Má klíč od domu, což se mi ani trochu nelíbí, ale její syn pro ni bohužel udělá všechno. Nad našimi dětmi má tak v podstatě neustálý dohled. Cokoli, co děláme, je podle ní špatně. Když děti za něco odměníme, tvrdí, že to nestálo za to, že je nemáme rozmazlovat. Naopak když dětem něco zakážeme, ona jim to vzápětí povolí. Děti tak netuší, co mají dělat.

Neustále srovnává naše děti se svým synem Alexem. Neuvědomuje si, že doba se změnila. Tvrdí, že bychom je měli vychovávat tak jak ona jeho. Jenomže ona ho vychovávala po delší čas sama. Teď nám chce mluvit do toho, jak docílit perfektní rodiny.

Zdroj: 123RF.COM

Alex se jí nedokáže postavit

Několikrát jsem se snažila tchyni naznačit, že mě její chování štve. Jenomže můj muž se jí vždy zastane. Mluvila jsem s ním o tom v soukromí, ale on tvrdí, že mu matka dala vše a nejspíš proto ví, o čem mluví. Zní to vesměs tak, že pochybuje o mém způsobu výchovy. Jako by mu bylo úplně jedno, že nám jeho matka tolik zasahuje do života.

Děti ji sice mají rády, přesto si myslím, že na ně má velmi špatný vliv. Nevím, co mám dělat. Nechci se hádat s manželem, ale dál snášet její věčné připomínky nezvládám. Vypadá to, jako bych se ocitla v bezvýchodné situaci.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články