Jana (30): Čekám syna se svým studentem. Okolí mě kvůli tomu odsoudilo

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
dite se studentem
dite se studentem

Pocházím z učitelské rodiny – moje maminka učí anglický jazyk na základce a tatínek je učitelem matematiky a fyziky na vysoké škole. Bylo mi tak nějak předurčeno, že se i já stanu učitelkou. Roky pečlivého studia se nakonec vyplatily a já začala učit na stejné vysoké škole jako můj otec.

Šla jsem ve stopách své maminky

Vlastně bych měla říci, že jsem šla ve stopách obou rodičů, nicméně jsem se stejně jako moje maminka nechala okouzlit anglickým jazykem a ten také na místní vysoké škole vyučuji. Jsou to dva roky, co jsem nastoupila jako kolegyně svého otce. Je pravda, že zpočátku to nejen mezi učiteli, ale i samotnými studenty vyvolávalo úsměvné připomínky, ale velmi rychle si všichni zvykli.

Mezi pedagogy patřím k nejmladším

Zdroj: 123RF.COM

Mezi kolegy učiteli spadám mezi ty nejmladší, většina z nich je totiž v podobném věku jako můj otec, dalším je okolo čtyřiceti. Není se tak čemu divit, že jsem především mezi mužské studenty vnesla příjemnou změnu, která samozřejmě vyvolala vlnu příjemných ohlasů. Nebudu lhát – jelikož jsem nebyla o moc starší než mí studenti, jejich pozornost a náklonnost mi lichotila a já se v jejich společnosti cítila velmi dobře.

Měla jsem ctít vztah učitel-student

Zvláště pozornost jednoho mého studenta Michala mi velmi imponovala. Byl to chytrý mladík, kterému ale angličtina příliš nešla, proto mě hned v prvním semestru požádal o soukromé hodiny. Zpočátku jsem v tom neshledávala nic nekalého a měla jsem za to, že mě jen student žádá o pomoc. A jelikož jsem byla odmalička vedena k tomu, že se má druhým pomáhat, na hodiny po škole jsem kývla.

Zdroj: 123RF.COM

Náš vztah se ale velmi rychle přehoupl z obyčejného student-učitel v učitel-milenec. Několik hodin strávených o samotě nad učebnicemi angličtiny nás natolik sblížilo, že jsme se začali tajně scházet u mě doma.

Cítila jsem, že je něco jinak

Půl roku po první společné hodině s Michalem jsem se ráno cítila jinak. Napětí v prsou, žaludek jako na vodě – vnitřně jsem tušila, že je zle. Těhotenský test mé obavy jen potvrdil: byla jsem těhotná! Kdo je otcem bylo velmi snadné odhadnout, s nikým jiným kromě Michala jsem se totiž nevídala.

Michalovi jsem to řekla až po několika dnech, nebyla jsem si jistá jeho reakcí. Stále mezi námi byl jistý věkový rozdíl, i když pro někoho možná nepatrný. A vždy jsme náš vztah brali jen jako povyražení. Nemohla jsem tušit, jak se k tomu postaví. Ukázalo se ale, že je to chlap s velkým CH, protože jeho reakce byla pozitivní.

Zdroj: 123RF.COM

Okolí se na mě dívá skrze prsty

Zpráva o mém těhotenství se bohužel roznesla mnohem rychleji, než jsem doufala. Stačilo pár pomluv, ze kterých se vyklubala neskutečná aféra, která měla dopad nejen na mě, ale i na školu. Lidé si ukazovali prstem, a byť jsem se pohybovala mezi dospělými studenty, řadu lidí a rodičů to pohoršovalo.

Okolí se na mě začalo dívat skrze prsty a největšího zklamání jsem se dopustila u svých rodičů. Vždyť jsem přece moc dobře věděla, že učitel nesmí mít vztah se svým (byť dávno dospělým studentem!) a to byla především pro mého otce neskutečná rána.

Ze školy jsem byla nucena odejít. Co mě ale mrzí, je skutečnost, že odejít musel i Michal, který nevydržel tlak okolí. Přerušil proto studium. Rodiče se mnou skoro nemluví, ve městě jsem terčem pomluv. Dítě, které ve mně roste, miluji nadevše, ale nevím, jestli se někdy dokážu smířit s tím, co všechno má nerozvážnost dopustila.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články