Jana (29): Tchyně mě ignoruje a jemu dohazuje expřítelkyni

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
matkameignoruje
matkameignoruje

Je to už rok, co jsem poznala Filipa. Byla to láska na první pohled a za pár měsíců jsme spolu začali bydlet. Náš vztah má jedinou vadu na kráse a tou je jeho matka. Od začátku mě ignoruje a partnerovi stále dohazuje dívku, se kterou žil přede mnou.

Muž pro život, ale…

Náš vztah s Filipem byl od začátku jako procházka rájem. Poprvé v životě jsem měla pocit, že jsem našla spřízněnou duši. Máme stejné záliby, podobný pohled na život, hodnoty i kamarády. Vzájemně se podporujeme a jsme spolu šťastní.

Zdroj: 123RF.COM

V našem vztahu se však záhy objevilo jedno velké ALE a tím je jeho matka. Historek o tchyních jsem slyšela za život desítky, ale nikdy by mě nenapadlo, že já vyfasuji tu z nejhorších. Od prvního setkání mě ignoruje. Skoro se na mě nepodívá a minimální škrobená konverzace jí viditelně způsobuje velké utrpení. A co víc, Filipovi stále dohazuje jeho expřítelkyni, podle ní dokonalou ženu Evu.

Kde je zakopaný pes

Podle Filipova vyprávění, ho Eva několikrát podvedla, neustále si vymýšlela a tlačila ho do situací, kde mu nebylo vůbec příjemně. Když se s ní po třech letech vztahu rozešel, nechtěla to akceptovat. Za fakt to nepřijala ani jeho matka, která je s ní blízká kamarádka.

Podstatou její náklonnosti k Evě je ale hlavně to, že pochází z nóbl lékařské rodiny a je vystudovaná paní inženýrka s červeným diplomem. Prostě narozdíl ode mě, obyčejné učitelky v mateřské školce, ideální partie pro jejího synáčka.

Může nám zničit vztah?

Za vztah s Filipem jsem ochotna se prát, ale jeho vlastní matka je těžký soupeř. Je to manipulativní a zlý člověk, který si váží lidí jen pro jejich posty a peníze. Partner to ví, přesto je to pro něj složité, protože větší část života žil pouze s ní a je mu jí líto. Přístup, který ke mě zaujala ho mrzí, ale nemůže s tím nic udělat, byť se snaží.

Minulý týden mu dokonce přede mnou oznámila, že mu s Evou domluvila schůzku. Údajně ho potřebuje opravdu vidět a něco důležitého s ním probrat. Filip mě přesvědčuje, ať si jejího chování nevšímám, že je prostě taková. Její snahy ignoruje. Miluje mě a na tom, co si myslí jeho matka mu nezáleží. Věřím mu, ale mám strach z budoucnosti. Je mi jasné, že ona svůj názor na mě jen tak nezmění. A co až přijdou děti? Bude ignorovat i je?

Autor: Svatava Pokorná


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články