Jana (19): Matka si domů přivedla o rok staršího přítele, než jsem já. Vůbec s tím nesouhlasím

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
zena 22
zena 22

Odmalička jsem žila jenom se svou matkou. Narodila jsem se jí, když jí bylo dvacet. Její přítel to tehdy nezvládl a opustil ji. Ačkoli do mých osmnácti let posílal peníze, nikdy jsem ho neviděla. Smířila jsem se s tím, že žijeme v domácnosti samy dvě, a nikdy s tím nebyl problém.

Samozřejmě jsem se s věkem začala zajímat o to, proč si matka nikdy nenašla přítele. Dnes je jí třicet šest a je stále sama. Vím, že měla nějaké krátkodobé vztahy, ale nikdy o nikom vyloženě nemluvila jako o svém partnerovi. Až nedávno mi představila muže, který má být prý jejím dlouhodobějším přítelem.

Že má vztah, jsem tušila. Nenapadlo by mě ale s kým

Zdroj: 123RF.COM

Když píšu „muže“, myslím tím takového s velkými uvozovkami. Více než o muže jde totiž o kluka. Patrikovi je dvacet. Je jenom o rok starší než já. Mohl by to být můj přítel. Matce ale očividně věkový rozdíl nedělá žádné starosti.

Jednoho dne ho zkrátka přivedla na večeři domů s tím, že bychom se měli poznat. Tušila jsem, že někoho má. Chovala se jinak. Chodila pozdě z práce, byla samý úsměv. Věděla jsem, že jí musím dát čas, aby mi všechno řekla sama, protože zvědavost mi nikdy nic dobrého nedala. Možná jsem ale měla zasáhnout dřív.

Od večeře jsem znechuceně odešla

Při jídle bylo chvíli trapné ticho, než se ho máma pokusila prolomit. Řekla mi, že se nemusím stydět zeptat na cokoliv. S Patrikem prý chodí už půl roku a říkala si, že když ho poznám, možná budu jeho návštěvy u nás tolerovat, aby se nemuseli stále scházet po hotelech. Potom s úsměvem dodala, že kromě dokonalého milence je Patrik také moc hodný a šikovný kluk, který studuje informatiku.

Zmínka o intimním životě očividně nepřišla milá ani Patrikovi, který matce pohledem naznačil, aby byla ticho. Já se ironicky zasmála u slova kluk, zvedla jsem se od stolu a odešla jsem. Ještě předtím jsem matce řekla, co si myslím.

Nemluvíme spolu. Ona ve vztahu pokračuje

Přijde mi hloupé, že dokázala tak dlouho žít bez muže, aby si nakonec přivedla domů po devatenácti letech někoho, kdo je na tom věkově stejně jako muž, který ji kdysi opustil. Nikdy s ním nebude šťastná. Mladík jí pravděpodobně uteče, nebo z ní začne tahat peníze a já budu poslouchat její nářky. Myslím si, že dělá velikou hloupost. Absolutně s jejím vztahem nesouhlasím a doufám, že když s ní nebudu mluvit, dojde jí to dřív, než bude pozdě.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články