Jak zabavit děti i bez obrazovek? Co je zaručeně bude bavit a nezkazí jim zrak?

od
< 1 minuta čtení
ditehrajehru
ditehrajehru

Přesvědčit děti, zejména ty starší, aby odložily mobilní telefony a tablety může být někdy nadlidský úkol. Nejedna z matek je zoufalá z toho, že se její děti nedovedou bavit jinak, než s elektronickým zařízením v ruce. S trochou snahy a aktivity se ale dají děti zabavit i bez nich. A co tedy dětem místo počítačových her a chatů nabídnout?

Stolní hry

Možná máte dojem, že stolní hry byly populární spíše za vašeho dětství, ale opak je pravdou. Nabídka stolních her je tak široká, že zabaví všechny věkové kategorie i děti s různými zájmy. Na Člověče, nezlob se! ale zapomeňte! Pro mladší děti si můžete vybrat z celé palety zajímavých her, ve kterých se mnohdy objevují i oblíbené dětské filmové a seriálové postavičky. Ty starší už naopak zvládnou i složitější strategické a vědomostní hry, které si dozajista zamilujete i vy a pobaví se celá rodina.

Nechte je ať vám pomohou

Místo toho, abyste mladší děti vyháněli z kuchyně, zatímco vaříte, nechte je, ať vám pomohou. Zejména menší děti touží po vaší pozornosti a místa jako kuchyně, jsou pro ně úžasným královstvím, které mohou objevovat. Samozřejmě je nechte dělat jen to, co zvládnou a nezpůsobí při tom příliš mnoho škod. Možná zjistíte, že se toho dokáží naučit mnohem víc, než byste čekali.

Vyrábějte

Kreativní činnosti jsou zábavné a navíc jich existuje tolik, že si dozajista najdete alespoň na každý den v roce jednu. Se staršími dětmi vyrábějte scrapbook, skládejte origami a vytvářejte modely letadýlek a autíček. Ty menší zase ocení spíše voskovky, zažehlovací hama korálky a můžete je zkusit naučit i modelovat. Pokud se navíc chystáte vyrazit na čerstvý vzduch, prodlužte si procházku o hledání zatoulaných kaštanů nebo šípků, které vám potom k vyrábění báječně poslouží.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články