Jak se rozvést s alkoholikem. Problém, který neřešíte sami

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Alkoholismus
Zdroj: Shutterstock

Hledání partnera je často velice náročné. A když už najdete toho pravého, myslíte si, že máte vyhráno. Ve většině případů to tak je, někdy se však začnou objevovat skryté problémy až po pár letech. A alkohol může být jedním z nich.

Pokud jste se rozhodli rozvést se s partnerem, který má problémy s nadměrným užíváním alkoholu, je důležité si uvědomit, že tento proces může být náročný, frustrující a srdcervoucí. Pojďme se podívat na to, jak se rozvést s alkoholikem.

Ničeho se nebojte

Nejlepším způsobem, jak se v tomto procesu posunout vpřed, je pracovat s právníkem, který rozumí vaší situaci a tomu, co prožíváte. Také vám poradí, jaké dokumenty potřebujete a jak být co nejvíce v bezpečí.

Během procesu rozvodu může váš partner pociťovat vyšší hladinu stresu a může změnit své chování. Pokud jste vy, vaši domácí mazlíčci, vaše děti nebo váš majetek vystaveni riziku újmy, je důležité, abyste měli připravený bezpečnostní plán.

Dobrý způsob, jak u soudu dokázat alkoholismus, je schraňovat co nejvíce důkazů a spolupracovat s právníkem, který vám přesně řekne, co a jak.

Snažte se jasně zdokumentovat a zapsat, kdy, kde a kolik toho váš partner vypil, a zapište si jeho následné chování. Pořizujte také snímky jakýchkoli škod na majetku nebo zranění, která vám nebo vašim blízkým partner způsobil pod vlivem alkoholu.

Věřte si a zvládnete to!

Během procesu rozvodu můžete mít pocit na zbláznění. Tlak může být extrémně intenzivní a vy si můžete říkat, proč jste jen tento proces zahájili. Během této doby je důležité se o sebe starat a poslouchat své tělo.

Vždy si však vzpomeňte na to, proč se se svým partnerem rozvádíte a jaké jste měli trápení. Snažte se mluvit s důvěryhodnými přáteli a členy rodiny, a pokud to potřebujete, požádejte o terapeutickou pomoc.

Máte-li dítě se svým bývalým partnerem, může to být náročné. Děti jsou totiž velice zvědavé a po rozvodu vám mohou pokládat velké množství otázek. Nezapomeňte s nimi mluvit čestně a na úrovni odpovídající jejich věku. U dětí je nejlepší odpovídat krátce a upřímně.

Věřte tomu, že pokud jste se pro tento proces rozhodli, zvládnete ho a bude se vám žít mnohem lépe!

Zdroj: Love To Know
Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články