Jak randit s introvertem. Dejte mu čas, to je to nejdůležitější

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Rande s introvertem
Zdroj: Shutterstock

Někdo by řekl, že randění extrovertů a introvertů může být doopravdy náročné. S trochou porozumění však toto randění obtížné být nemusí. V dnešním článku se podíváme na to, jak randit s introvertem.

Introverti přirozeně potřebují prostor od ostatních, aby si dobili energii, jak píše server Love to Know. Ve vztahu s partnerem se to nemusí jevit jako ideální vlastnost. Když však pochopíte pár pravidel, můžete žít ve spokojeném vztahu s introvertem.

Dejte jim čas

Introverty lze nejlépe popsat jako lidi, kteří znovu získávají energii tím, že jsou sami, a často mají problém být ve společnosti. Představte si však, kdyby byli ve vztahu dva introverti. Pravděpodobně by se tito dva jedinci navzájem vyčerpávali.

Důležité je dbát na to, abyste přizpůsobili své reakce a očekávání konkrétním potřebám introvertů. To, aby se vám introvert otevřel, bude trvat trochu déle. Rozhodně potřebují více času, aby se přizpůsobili vaší přítomnosti. Jakmile s vámi začnou vést citlivé rozhovory, znamená to, že jste si získali jejich důvěru.

Pokud jste se někdy cítili frustrovaní z toho, že introvert neudělal žádný tah, je to pochopitelné. Tito lidé by rádi někdy vzali situaci do svých rukou, ale je to pro ně náročné.

Introverti si ze své podstaty neužívají společnost. Samozřejmě je to u každého jinak, ale většina introvertů nebude chtít chodit na večeře, setkání s kamarády a do kina. Snažte se udělat kompromis a věřte tomu, že budou obě dvě strany spokojené.

Nesnažte se měnit osobnost svého protějšku

Místo dlouhých rozhovorů s introvertem můžete vyzkoušet potěšit ho nějakou maličkostí. Například květina mu mnohdy udělá velkou radost, i když se třeba zrovna tak netváří.

Nezapomínejte svému partnerovi dávat prostor. Introverti mají často tendenci utíkat od svých problémů a potřebují svůj čas.

Nejdůležitější je myslet na to, že introverta rozhodně nezměníte. Kdybyste to přece jen udělali, nebyl by to potom ten člověk, který vás zaujal. Ujistěte se tedy, že netlačíte na pilu a nesnažíte se osobnost vašeho protějšku změnit.

Nezapomínejte na otevřenou komunikaci. Díky ní vyřešíte nejvíce problémů a budete mít spokojený a klidný vztah.

Zdroj: Love To Know
Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články