Ivo (35): Dlouhé roky jsem si kousal nehty. Nakonec jsem se zlozvyku zbavil

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz kouse nehty
muz kouse nehty

Kousání nehtů je jeden z nejčastějších zlozvyků, kterého se velmi těžko zbavuje a může člověku pokazit vztahy i kariéru. Nedávno jsme na našem webu uveřejnili článek o paní Heleně, která právě kvůli kousání nehtů nemůže najít životního partnera. Čtenář Ivo se rozhodl na článek reagovat a přidat k němu svůj vlastní příběh.

„Četl jsem, co vše paní Helena kvůli svému zlozvyku vytrpěla a jaké finty vyzkoušela, aby se ho zbavila. Rád bych jí sdělil svou zkušenost. Věřím, že třeba mohu pomoci,“ svěřuje se Ivo.

Partnerky mě tolerovaly. Přesto jsem se styděl

Ivo měl dříve s kousáním nehtů opravdu velký problém. Přiznává, že by nespočítal, kolikrát si je zničil až do krve. „Partnerky to tolerovaly, protože nikdo přece nejsme dokonalý,“ uznává Ivo, dodává ale, že přesto nehty před známými a kamarády raději schovával, pokud to bylo možné. S problémem nakonec pomohla Ivovi jeho partnerka.

Zdroj: 123RF.COM

„Zamiloval jsem se do ženy o sedm let starší. Ona o svůj vzhled velmi dbala a já si před ní připadal strašně. Sama se vlastním nehtům věnovala pravidelně, nosila dlouhé gelové. Mě plácla po ruce, kdykoli mě při zlozvyku přistihla. Dokonce mi koupila speciální vodičku, která sice chutnala strašlivě, ale od kousání mě neodradila. Pomohly až nehty gelové.“

Nebyl jsem nikomu pro smích, skutečně to zabralo

U muže jsou gelové nehty pravděpodobně něco, do čeho se musí velmi přemlouvat. Ivo se ale rozhodl na proceduru přistoupit. Přiznává, že zpočátku nebylo ani vidět, že se nejedná o jeho vlastní nehty, ale když mu pod gelovými náhradami začaly růst pravé nehty, na mužských rukou to vypadalo komicky. „Kamarád si toho jednou dokonce všiml a ptal se mě, jestli je důvodem můj zlozvyk. Místo výsměchu se mi přiznal, že má podobný problém,“ směje se Ivo.

Nakonec vydržel nosit gelové nehty tak dlouho, až ho nutkání kousat si své vlastní přešlo. Dnes už s přítelkyní, která mu se zlozvykem pomohla, ve vztahu není. Přesto na ni myslí a je rád, že ho zlozvyku zbavila. „Samozřejmě to chce pevnou vůli. Ale já jsem důkazem toho, že i po třiceti pěti letech se dá přestat. Za podpory blízkých se to vždy zvládnout dá,“ říká Ivo a doufá, že naší čtenářce Heleně jeho zpráva alespoň trochu dodá naději a inspiraci, aby svůj boj se zlozvykem nevzdala.

Fotografie jsou pouze ilustrační.
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články