Iveta (47): Navigace mě dovedla na zapovězené místo. Neuvěříte, co se zde nacházelo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena brunet
Zdroj: Shutterstock

Od neznámé ženy si na bazaru chtěla koupit vyhřívaný sušák na prádlo. Jelikož byla nucena dojet do neznámého města, spoléhala se při řízení na navigaci. Ta ji ale zavedla někam úplně jinam.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Nemám problém koupit si něco tzv. z druhé ruky. Pro elektrický sušák na prádlo jsem si byla ochotna dojet – žena, která ho prodávala, se omluvila, že nevlastní řidičák. Sama si ale za volantem tolik nevěřím. Natož když se vydávám někam, kde to vůbec neznám…

Bez navigace ani ránu

Iveta vlastní řidičské oprávnění už několik let, ale přesto na sebe směle prozradila, že si za volantem přeci jen nevěří tolik jako třeba její manžel.

Když na internetu objevila inzerát, na kterém žena prodávala elektrický sušák na prádlo, byla odhodlaná si pro něj zajet. Potřebovala k tomu ale jednoho malého pomocníka.

„Když to někde neznám, bez navigace nedám ani ránu,“ svěřuje se Iveta. „Manžel vždycky kroutí hlavou, on by se vyznal všude, ale já se cítím nesvá.“

Začala jsem bloudit

Žena, která sušák na prádlo prodávala, bydlela v několik kilometrů vzdáleném městě – možná lépe řečeno na vesnici. Ačkoli si Iveta vyžádala adresu, navigace ji toho dne zradila.

„Během cesty jsem jednou špatně odbočila a pak to začalo,“ popisuje svůj řidičský zážitek. „Navigace začala přepočítávat trasu, hledala nové cesty a já začala bloudit,“ netají se Iveta.

V duchu si říkala, že vidět ji manžel, jak zabloudí i s pomocí navigace, určitě by se neubránil smíchu. Nic to ale nezměnilo na tom, že navigace Ivetu zavedla úplně jinam.

Z toho pohledu jsem byla úplně vedle

Hlas z navigace Ivetu nasměroval až na samotný konec vesnice, kde zajela na lesní cestu. Ta se najednou zúžila natolik, že nebylo možné pokračovat.

„Zpanikařila jsem,“ přiznává se nervózní řidička. „Nešlo se tam otočit a v couvání nejsem zrovna dobrá,“ pokračuje a dodává, že z auta vystoupila, aby se uklidnila a nadýchala čerstvého vzduchu.

Iveta vyšla na cestu a vydala se jen kousek od auta. Prošla skrze stromoví a ocitla se na zapovězeném místě, které jí doslova vyrazilo dech. Přiznala, že z toho pohledu byla úplně vedle.

Jako na obrázku

Zbloudilá řidička se ocitla na místě, které popsala jako vystřižené z nějakého malovaného obrázku. Když prošla stromovím, otevřel se před ní krásný plac s potůčkem, loukou a krásnými stromy.

„Zvenčí to vůbec nevypadalo, že jen kousek od místa, kde jsem zaparkovala, je taková nádhera,“ vysvětluje Iveta. „Stála jsem tam a kochala se, byla to opravdu nádhera. Takový malý zapovězený ráj na zemi,“ dodává.

Z lesní cesty se jí nakonec podařilo vycouvat. Uklidnila se a zadala do navigace adresu znovu, tentokrát už paní z inzerátu našla. Návštěva toho místa jí ale utkvěla v hlavě.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články