Iveta (42): Soused nám měsíc kradl poštu a balíky. Přistihli jsme ho při činu

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
98599847 s
98599847 s

Sousedské vztahy se ve velkoměstě neřeší tolik, jako třeba na vesnici. Lidé zkrátka žijí v bytech naproti sobě a sotva znají svá jména. Málokdy se navštěvují a to očividně velmi uvítal náš soused ze čtvrtého patra. Jinak bychom si totiž dávno všimli, že má kuchyň vybavenou našimi věcmi.

Je to asi půl roku, co jsme začali vybavovat domácnost. Jako první přišla na řadu renovace kuchyně. Spoustu věcí jsme samozřejmě nakoupili v kamenných obchodech, ale některé drobnosti se velmi těžko shání, takže bylo třeba je objednat z internetu, některé dokonce ze zahraničí. Objednávali jsme tolik balíků, že jsme vlastně ani neměli přehled, co všechno nám má dorazit.

Všechno jsme platili předem, šetřili jsme každou korunu

Dobírka by nás stála třicet korun navíc, proto jsme každý balík zaplatili dopředu. Vše bylo napsáno na manželovo jméno. Dodací lhůty se lišily, některé zboží mělo dorazit do čtrnácti dnů, jiné do měsíce. Navíc jsme nemohli být doma každý den, takže nám bylo jasné, že některé zboží bude dovezeno na poštu, kde si ho vyzvedneme se zpožděním.

Zdroj: 123RF.COM

Po třech týdnech nám začalo být divné, že balíky nechodí

Brzy nám začalo připadat zvláštní, že některé balíky měly být dávno doma. Proto se manžel při cestě z práce denně ptal na poště, zda náhodou zboží nedorazilo. Žádné zprávy ani informace o zpoždění jsme nedostávali. Mysleli jsme si proto, že je zkrátka ještě brzy. A tak jsme trpělivě čekali. Některé balíky přece jen po měsíci dorazily a to nás trochu uklidnilo.

Manžel vynášel odpadky a zaslechl sousedův rozhovor s řidičem dopravní služby

Byla vlastně náhoda, že šel můj muž s odpadky zrovna ve chvíli, kdy soused přebíral balíček od řidiče zásilkové služby. Muž v uniformě se ho zeptal na jméno, soused kývl a balíček si vzal. Problém byl v tom, že kývl na manželovo jméno.

Ten večer jsme zazvonili na souseda a zeptali se, jestli můžeme dál. Zdráhal se sice, ale nakonec nás pustil a ptal se, co potřebujeme. Hned ve dveřích jsme zakopli o nerozdělaný balík s naším jménem. V kuchyni se pyšnil nový kávovar a rychlovarná konvice. Úplně stejné, jako jsme si objednali my.

Nezapíral, začal se omlouvat a tvrdit, že nám všechno vrátí. Důchodce měl zkrátka dost času každý den sledovat z okna auta. Jakmile viděl přijíždět zásilkovou službu, vyšel před dveře a pod cizími jmény si přivlastňoval balíky. A to nejen naše. Jaký dostane soused trest, řeší policie. My si ale objednáváme balíky za příplatek už raději pouze s doručením do vlastních rukou.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články