Ivana (43): Bývalý manžel mi unesl syna do zahraničí, obrátila jsem se na policii

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
unos syna
unos syna

S bývalým manželem jsme se nerozešli zrovna v dobrém. Rozvod se nepříjemně táhl, protože manžel odmítal spolupracovat. Ačkoli nás soud nakonec přeci jen rozvedl, bývalý manžel mi nepřestal dělat naschvály. A k vydírání začal využívat i našeho syna.


Soud určil, že si ho bude brát jednou za 14 dní na víkendy. Se synem měli parádní vztah, proto jsem proto rozhodnutí soudu nic nenamítala. Skutečnost, že to nevyšlo mezi námi, nemusela narušit vztah mezi otcem a synem. Jenže to jsem netušila, jak toho manžel zneužije.

Nevrátil ho po víkendu

Syn opět odjel k otci na víkend. Jako pokaždé mi ho měl vrátit v neděli před šestou večer. Nikdy s tím nebyl problém. Až do toho dne, kdy manžel se synem nepřijeli ani v šest, ani v devět. Myslela jsem, že se jen zapomněli u her, které spolu často trávili. Když mi ale manžel přestal odpovídat na SMSky a telefonní hovory mi vypínal, začala jsem být nervózní. Ani syn mi na hovory neodpovídal.

Odjeli za hranice!

Zdroj: 123RF.COM

Čekala jsem celou noc. Po půlnoci si manžel vypnul telefon a já už propadala panice. Hned ráno jsem se vydala na policii a doufala, že mi pomohou. Měla jsem totiž zlé tušení, že tohle nebude jen tak. Mé obavy se potvrdily vzápětí, když se policii díky aplikaci, kterou měl můj syn v mobilním telefonu, podařilo zjistit, že už nejsou v České republice. Překročili hranice a nyní byli v zahraničí. Můj život se v ten okamžik zastavil.

Vraťte mi syna!

Syna s mým bývalým se sice podařilo najít, jenže pak přišla další rána: mobil přestal ukazovat signál, buď se synovi vybil, nebo mu ho manžel vypnul. Policie tak ztratila přímou stopu, mohla se jen domnívat, že se nachází někde na území Německa, odkud ale mohli odjet kamkoli jinam. Bylo po nich vyhlášeno pátrání, ale nikdo nevěděl, jestli stále jedou jedním a tím samým autem. Bylo těžké je vystopovat. Každá máma si umí představit, jak mi asi bylo: syn byl kdovíkde, najít se ho nedařilo a nikdo mi nedal jistotu, že ho ještě někdy uvidím. Já myslela na jediné: vraťte mi syna!

Manželova osudová chyba

14 dní poté, co manžel se synem opustili území České republiky a policii se je nedařilo vystopovat, přišel zázrak: manžel udělal tu chybu, že si vybral peníze v bankomatu v Nizozemsku. V tu ránu je oba našli, ubytovali se v menším motelu. Po dvou týdnech neskutečného strachu jsem konečně měla syna zpátky. Manžela čeká obvinění z únosu a já pevně doufám, že z toho nevyvázne jen tak. Nikomu bych nepřála, něco podobného zažít – ta bezmoc, zoufalství a neskutečný strach. To ve mě zůstane už napořád.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články