Iva (58): Žiji s o 30 let mladším přítelem. Když mi řekl novinku, kterou chce vyzkoušet, úplně jsem ztuhla

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena smutna
zena smutna

Iva si už dávno zvykla na odsuzující pohledy okolí, které neschvalovalo, že má o mnoho let mladšího partnera. Viditelný věkový rozdíl jí ale nevadil, spíše naopak – život s mladším přítelem Hugem jí maximálně vyhovoval.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Ivu a Huga dělí neuvěřitelných 30 let. Přesto jsou spolu šťastní a v běžném životě jim to klape jako švýcarské hodinky. Nedávno ale Hugo Ivu pořádně zaskočil.

Se staršími muži si nerozumím

Co se vztahů týče, mám toho za sebou poměrně dost. Randit jsem začala už jako mladá holka, navzdory nesouhlasu mých velmi přísných rodičů.

Měla jsem vícero partnerů, převážně to byli starší muži. Ani jeden z nich mi však neměl co nabídnout. Kdekdo by si myslel, že mladá holka po boku vyzrálého muže najde jistotu, ale já to tak neměla.

Naopak. Pokud jsem si něco začala se starším mužem, nebyla jsem v tom vztahu šťastná. Přesvědčila jsem se o tom, že si se staršími partnery prostě nerozumím.

Okolí se na mě dívalo skrz prsty

Najednou mi bylo čtyřicet a mně došlo, že už nechci ztrácet čas vedle mužů, kteří mi spíš ubírají, než aby mi dávali. Uvědomila jsem si, že si chci konečně užívat.

Když jsem si poprvé našla mladšího partnera, okolí si na to nemohlo zvyknout. Dívali se na mě skrz prsty, přeci jen ten věkový rozdíl byl znát.

Já ale věděla, že přesně tohle je ta cesta, kterou jsem se měla vydat už dávno. Kolik let jsem si mohla ušetřit, pokud bych se nebála reakce okolí a vyměnila staršího partnera za zajíčka…

Všechno funguje skvěle

Nyní už druhým rokem žiji s partnerem, který je o krásných 30 let mladší než já. Jmenuje se Hugo, je to IT specialista a máme se spolu dobře.

Dávno jsem si zvykla nehledět na to, co si myslí lidé okolo mě. Kdo mi štěstí přeje, ten neřeší, že mám po svém boku tak mladého přítele.

Ani Hugovi náš věkový rozdíl nevadí. V běžném životě spolu fungujeme naprosto normálně a všechno dokonale šlape. Jsem s ním šťastná.

Při vyslovení jeho přání jsem ztuhla

Kromě toho, že je Hugo nadšený do počítačů, je to také šílený dobrodruh. Život s ním je jedna velká jízda, snažím se mu ve svém věku stačit.

Nedávno přišel s nápadem, že by chtěl zkusit něco, co ještě ani jeden z nás určitě nezkoušel, ale hrozně ho to láká: bungee jumping ve dvou.

Když to vyslovil, ztuhla jsem na místě. Já že bych se měla dobrovolně spustit z mostu uvázaná jen za kus gumy? Jen z té představy se mi dělalo nevolno.

Hugo o tom od té doby pořád básní, je pro to nadšený. Čeká, až bude situace lepší a počasí rozumnější a plánuje, jak nás takový zážitek ještě víc spojí. Já tiše doufám, že si to rozmyslí. Nejsem na takové bláznivé věci přeci jen už stará?

Autor: Nikol Kolomazníková


Související články