Iva (54): Když jsem se podívala do záchodové mísy, chytla jsem se za srdce. Z toho byste dostali infarkt i vy

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena 50
Zdroj: Shutterstock

Doktor na kardiologii mi řekl, že bych se měla šetřit. Mám vysoký tlak, kornatění tepen a na srdci bypass. Nesmím se stresovat, jinak to se mnou nedopadne dobře. Z toho, co jsem tam uviděla, mi srdce vyskočilo až do krku.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Sobotní den a velký úklid

U nás doma panuje taková tradice. Každou sobotu provádím velký úklid celého domu, už to tak dělám léta. Cítím se pak skvěle, když si můžu v neděli sednout s kafíčkem na verandu a mít pocit dobře odvedené práce.

Manžel se většinou někam zašije, a tak veškerá práce zbývá na mě. Ale nevadí mi to, je to pro mě rituál a on má zase to svoje v garáži.

To ráno jsem si navlékla svoje růžové gumové rukavice a dala se do úklidu. Z okna jsem pozorovala, jak venku hezky svítí slunce, a práce mi tak šla hned od ruky.

Pak přišlo na koupelnu

Klasika, Jarda zase nechal v koupelně u prádelního koše pohozené trenky a ponožky, v duchu jsem si jako vždycky postěžovala, hodila to do pračky a vydrhla vanu.

Divné bylo to, že u zavřené záchodové mísy seděla naše perská kočka, která mňoukala a škrábala packou na záchod.

Zasmála jsem se a říkala si, jestli od nás náhodou nevypozorovala, jak se toaleta používá. Když jsem ale zvedla poklop od záchodu, vyjekla jsem hrůzou. Přímo v záchodu plavala malá, šedá myš. Okamžitě jsem víko zase zaklapla.

Já ty hlodavce nesnáším. Jako malé holce se mi stalo, že mě doma myš kousla v noci do prstu u nohy. Od té doby z nich mám fobii.

Manžel si myslel, že jsem se zbláznila

Jarda po chvíli přiběhl z garáže a ptal se mě, co se děje. Myslel si, že to se mnou už opravdu šlehlo. A taky že málem jo.

Řekla jsem mu, že to nedávám, ať se tam podívá sám. Jarda se zašklebil a pronesl něco o tom, že ráno po sobě záchod normálně spláchnul a použil i štětku.

Když otevřel víko, myš tam pořád vesele plavala, tedy už to vypadalo, že plave spíš z posledního. Řekla jsem mu, ať ji okamžitě spláchne, že mám asi infarkt. Načež odpověděl, že jestli mám infarkt, tak je to už stejně jedno a že ji rozhodně splachovat nehodlá.

Pak normálně strčil ruku do záchodu, chytil myš a začal mě s ní honit po domě. Já před ním utíkala a křičela. Byli jsme jako dvě malé děti, ale teď na to vzpomínám v dobrém.

Myš Jarda nakonec vypustil na zahradě a já si v neděli zase mohla dát na verandě ve zdraví svoje espresso s mlékem.

Autor: René Podhrázský


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články