Iva (34): Myslela jsem, že mi dá zásnubní prsten. Místo toho mi daroval něco, kvůli čemu jsem náš vztah hned ukončila

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
smutná žena 6
Zdroj: Shutterstock

Byli spolu už čtyři roky a Iva cítila potřebu posunout jejich vztah zase o krok dál. Stále více totiž toužila po dítěti, ale předtím chtěla mít jistotu, že to s ní přítel Michal myslí vážně. Když ji k příležitosti čtvrtého výročí pozval na večeři a tvářil se tajemně, očekávala prstýnek.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Iva a Michal působili jako šťastný a harmonický pár. Jejich okolí se stále častěji vyptávalo, kdy do toho praští, rodina se zajímala, kdy budou děti. Iva to vnímala jako určitý tlak a začala doufat v něco víc než v život na hromádce.

Biologické hodiny začaly tikat

Iva Michala poznala před více jak čtyřmi lety. Seznámili se na firemním večírku a ještě toho večera, značně posilněni alkoholem, spolu strávili noc.

Od té chvíle byli nerozlučná dvojka. Dva měsíce po seznámení spolu dokonce začali bydlet. Iva cítila, že Michal je konečně ten pravý a do vztahu dávala maximum.

Roky plynuly a Iva začala vnímat, že i jí už tikají biologické hodiny. Nepomohla tomu ani skutečnost, že se rodina začala zajímat, kdy si ti dva pořídí děti.

Další fáze vztahu

Iva si přála od Michala jistotu, že to s ní myslí vážně. Pomýšlela na rodinu. Když se blížilo čtvrté výročí vztahu a Michal se tvářil tajemně, hodně si od toho slibovala.

Michal naplánoval romantickou večeři. Iva si představovala scénu jako z filmu, kdy její přítel uprostřed dezertu přede všemi poklekne a požádá ji o ruku.

Všechno skutečně napovídalo tomu, že se Michal chystá vyslovit. V den výročí byla Iva nervózní jako ještě nikdy předtím.

Z očekávání jen velké zklamání

Michal a Iva vyrazili na večeři. Večer probíhal fantasticky, dobré jídlo, příjemná hudba a konečně dezert.

Když Michal začal lovit v kapse a u toho pronášel věty typu, že je čas jejich vztah posunout zase o kousek dál, měla Iva srdce až v krku.

A pak to přišlo – Michal vytáhl z kapsy krabičku. V té ale nebyl prstýnek, krabička ukrývala psí známku. Iva to nechápala a Michal přispěchal s vysvětlením – na důkaz toho, že to spolu myslí vážně, Ivě koupil psa. To bylo zklamání.

Konec velké lásky

Něco takového Iva rozhodně nečekala. Doufala v prstýnek a žádost o ruku, svatbu a později miminko. Určitě si jako další fázi vztahu nepředstavovala psa.

Měla to být oslava výročí a zasnoubení. Místo toho Iva ještě toho večera vztah s Michalem ukončila. Nechala ho sedět u stolu v restauraci, zatímco se s pláčem odporoučela.

Nyní je Iva už několik měsíců sama. Je zklamaná a znechucená, na další vztah se necítí a dává tomu čas.

Autor: Natálie Kabourková

Související články