Iva (29): Splnila jsem si životní sen, ale zničila náš vztah

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zenalondyn
zenalondyn

Po celou dobu našeho vztahu jsem myslela jen na něj. Pomáhala mu s prací, bydlením i penězi, ale na mě čas nebyl. Mým velkým snem bylo žít v cizí zemi. Jasnou volbou byla Anglie, jelikož jsem mluvila anglicky. On mi mé rozhodnutí nikdy neodpustil.

Seděla jsem doma a celá smutná myslela na to, jak nemám takový život, jaký bych si přála. Vždycky jsem chtěla cestovat, ale chyběla mi odvaha. S Tomášem jsme se jen hádali a neustále řešili jeho život a problémy.

Já se odhodlala!

Pak to ale přišlo! Já to dokázala a seděla jsem v letadlem za novým životem. V Liverpoolu jsem dostala skvělé místo asistentky prodeje a nemohla se dočkat. Dlouho jsem přemýšlela, jestli tu pozici vezmu. Dali mi na rozmyšlenou dva měsíce. Tomáš byl v šoku. „Proč chceš odjíždět, když jsme spolu?“ To řekl poté, co na mě před pár hodinami řval a házel se mnou o postel. Chtěla jsem to prostě zkusit, chtělo to změnu!

Když se plní sny

Zdroj: 123RF.COM

Poprvé v životě jsem poznala ten pocit, kdy se sny stávají skutečností. Bylo to nadšení i hrozný strach. Obavy z něčeho nového a ze změn vůbec. Letěla se mnou i parta dalších lidí, kteří dostali to stejné místo. Měla jsem pracovat jen třicet hodin týdně, měla jsem i zajištěné ubytování, jízdné i vysoké kapesné k tomu. Seznámila jsem se s dalšími kolegy a později si mezi nimi našla dva dobré přátele.

Těžké začátky

Začátky jsou nejhorší, nemáte u sebe rodinu ani přátele. Všechno musíte řešit cizím jazykem a nerozumíte, co je napsáno na potravinách, značkách ani novinách. Vyřizovat papírování na úřadech je zlý sen, i když máte certifikát z angličtiny. Ale zatnete zuby, a nakonec to stojí za to. S Tomem jsme byli v kontaktu, ale on mi neustále vyčítal, že jsem ho opustila. Dokola to opakoval a mě to ničilo – vím, jak moc byl smutný. Já byla celé ty tři roky smutná zase s ním. Pořád se se mnou hádal a urážel mě, já chtěla zkusit žít bez něj. Zjistit, jestli to vůbec zvládnu.

Sbohem Tomáši

Lítal za mnou každý měsíc, ale bylo to horší a horší. Když mě navštívil naposled, tvrdil, že tu je jen z donucení. Nikdy jsem ho do ničeho nenutila a řekla mu, ať tedy příště nejezdí. Vyčítal mi všechno, co mohl. Nové přátelé, práci i lepší výplatu. Přiznal mi, že cítí závist a že mě za to nesnáší. Už toho bylo na mě příliš a rozešli jsme se. Po roce jsem se vrátila do Česka, ale co bylo už jednou rozbité, nejde slepit dohromady. Dodnes se mi vyhýbá. Snad mi jednou odpustí, ale já s ním nebyla šťastná. On dobře ví, kolik špatných věcí provedl. Teď žiji pro změnu v Německu a jsem moc spokojená.

Autor: Monika Holemá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články