Helena (64): Nesnesla jsem představu, že by si ji syn vzal. Chtěla jsem je rozdělit za každou cenu

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
musim je rozdelit
musim je rozdelit

Představení synovy partnerky jsem se nemohla dočkat. Co se týče známostí, dal si můj syn opravdu na čas. Byla jsem velmi zvědavá, jaká slečna si získala jeho srdce. Dokonce jsem se jí v hlavě snažila přiřadit nějakou podobu. Realita byla ale úplně jiná, než veškeré moje představy…

První okamžik? Šok!

Syna s přítelkyní jsem pozvala v sobotu na oběd. Uvařila jsem synovo nejoblíbenější jídlo – kachnu s knedlíkem. Pár minut před jejich příchodem jsem byla neskutečně nervózní, stále jsem si v duchu představovala, jak asi synova milá vypadá. Je to brunetka, nebo blondýnka? Jsou stejně staří? Je hubeňoučká, nebo oplácanější? A jak je asi vysoká? To byly otázky, které se mi honily hlavou. V představách jsem si zkrátka synovu přítelkyni vysnila po svém.

Zdroj: 123RF.COM

Když konečně zazvonil zvonek, srdce mi divoce bušilo v hrudi. Čekala jsem u dveří, až mladí přijedou výtahem. Pak se otevřely dveře výtahu a přede mnou se zjevil syn i se svou přítelkyní. Vietnamskou přítelkyní. Byla jsem v šoku a nezmohla se na jediné slovo.

Tak to teda ne!

Jejich návštěvu mám jako v mlze. Stále jsem totiž byla v neuvěřitelném šoku, koho si to syn přivedl domů. Příliš jsem je nevnímala, nezajímalo mě, kde se potkali a podobně. Další překvapení totiž následovalo u kávy a dezertu: budeme se brát!

Zdroj: 123RF.COM

Málem jsem se zadusila koláčem, který jsem s láskou pro svého milovaného syna upekla. Začala jsem kuckat a Hai (tak se synova přítelkyně jmenuje) ke mně okamžitě přispěchala, aby mě poplácala po zádech. Za jiných okolností by to bylo milé gesto, které bych ocenila. Já ale nesnesla, aby se mě ta dívka dotýkala. A jejich svatba? S tou jsem v žádném případě nesouhlasila!

Řekla jsem si, že je rozdělím

Zdroj: 123RF.COM

Syn a Hai překypovali láskou. Kdyby ta dívka nebyla Vietnamka, byla bych štěstím bez sebe, že je syn tak zamilovaný. Jenže za těchto okolností jsem musela jednat jinak a ty dva od sebe rozdělit. Za každou cenu. Kdykoli jsem se se synem a Hai viděla, snažila jsem se upozorňovat na jejich rozdíly, na rozdíly mezi kulturami, které byly tak viditelné a okaté. Několikrát jsem synovi po telefonu říkala, aby si to dobře rozmyslel, že spojit dva odlišné světy nedělá dobrotu.

Když nic nezabíralo, odvážila jsem se k tomu, abych broučka pochybností zasadila do hlavičky i Hai. Proto jsem jí řekla, že si syn svou manželku vždycky představoval jinak. Tento můj krok se ukázal jako správný, protože Hai začala pochybovat o tom, že je pro syna dost dobrá.

Rozešli se

Hai očividně dost přemýšlela nad mými slovy, protože se krátce po našem soukromém rozhovoru se synem rozešla. Ze svatby sešlo a já dosáhla svého. Myslela jsem si, že budu šťastná a spokojená a doufala jsem, že i syna bolest z rozchodu brzy přejde. Jenže nepřešla a on si po Hai stýskal dlouhé týdny.

Když se nic nezměnilo ani za půl roku, kdy stále Hai miloval, usoudila jsem, že jsem udělala chybu. Obrovskou chybu. Proto jsem osobně Hai vyhledala a ke všemu se doznala. Myslela jsem si, že mě drobná vietnamská dívka zavrhne, ale ona se ke mně i přesto chovala tak hezky, až mě to dojalo. Styděla jsem se sama za sebe.

Hai a můj syn jsou opět spolu a v současné době plánují svatbu. A pokud mě můj instinkt neklame, brzy se dočkám i prvního vnoučátka.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články