Helena (38): Manžel chce, abych v létě chodila bez podprsenky. Já se stydím

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
25842069 s 1
25842069 s 1

Se spodním prádlem se vždy cítím jistá sebevědomější. Už nejsem nejmladší, a proto mi vyhovuje podprsenka s push up úpravou, a já tak mohu bezstarostně nosit jakékoli oblečení. Před časem se ale můj manžel začal stavět proti mé volbě spodního prádla a byl by nejraději, kdybych nenosila žádné.

Konkrétně mu vadí hlavně jakákoli podprsenka. Neustále mě přemlouvá, abych ji nenosila, a já se pak ve společnosti cítím nepříjemně. Jeho nátlak mě otravuje a neustále se kvůli této hlouposti hádáme.

Snažila jsem se vyhovět jeho přání

Povahově jsem velice stydlivá a vždy se snažím na sebe strhávat co nejméně pozornosti. Nenosím vyzývavé oblečení, lodičky, výstřihy a snažím se splynout s okolím. Poprvé, když mě můj manžel přemlouval, abych odložila podprsenku, jsem se chystala obléct své oblíbené lehké letní tílko. Jeho přání mi přišlo nepochopitelné, ale vnímala jsem to z jeho strany jako pokus o oživení našeho vztahu. Nebyla jsem natolik odvážná, abych vyrazila bez spodního prádla v tak průhledném tílku, a tak jsem se raději převlékla. V tu chvíli jsme byli spokojeni oba a já byla ráda, že jsem mu udělala radost. Teď ale přemýšlím, zdali můj ústup nebyl chybou. Od té doby na mě totiž manžel tlačí a nutí mě do odvážnějších kousků. Já se jeho nátlaku snažím odolávat, ale doma začíná být dusno.

Zdroj: 123RF.COM

Už spolu nikam nechodíme

Po několika nepříjemných hádkách jsem se rozhodla, že raději omezím náš společný pobyt ve společnosti na minimum. Vždy, když jsme se někam chystali, nezapomněl zkontrolovat, co mám na sobě a jestli je vše podle jeho představ. Společné vycházky mě přestaly bavit a pořád jsem myslela jen na to, co mám na sobě. Teď si raději vyrazím bez něj ve svém komfortním prádle a nemám pocit, že na mě někdo tlačí.

Netuším, jak náš vztah bude pokračovat

Po několika letech vztahu se ukázalo, že spolu nejsme schopni vyřešit ani tak malý problém, jako je představa o spodním prádle. Pochopila bych, kdyby si přál, abych byla odvážnější před ním, ale vadí mi, že mě k tomu nutí i na veřejnosti. Na konci hádky na mě vždy jen mávne rukou a pronese něco ve stylu, že jsem stydlivá nebo nudná. Ve svém muži jsem cítila vždy oporu a dával mi najevo, že jsem krásná. Od té doby, co začal vytahovat toto téma, si ale připadám, jako nepřitažlivá, stará a nudná. Hodně jsem přemýšlela i nad nějakým kompromisem, ale nic mě nenapadá. Jakmile má prsa nebudou držet tvar a plnost v mnou vybraném prádle, budu si připadat nepřitažlivě.

Autor: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články