Helena (33): Sousedé nad námi se každodenně hádají, musela jsem zavolat policii

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
ticho
ticho

Cizím sporům jsem se raději vždy vyhýbala. Nechci se plést do něčeho, po čem mi nic není. Jenomže když se to děje o patro výš, a navíc každý den, bohužel se nedá dělat nic jiného než případ začít nějak řešit.

Bydlíme s manželem na sídlišti v jednom větším městě. Dům má sedm pater a náš byt je umístěný v šestém. Obchody máme poblíž, náš syn má školku za rohem, nedaleko je i park, kam chodíme s naším psem na procházky. Všechno se zdá být naprosto ideální. Až na to, že sousedé nad námi nám celou tuto idylu dennodenně kazí.

Začalo to před dvěma měsíci. Z bytu byl slyšet křik

Každému někdy ujedou nervy. Sice slova, která padala z úst obou obyvatelů bytu, byla pro našeho malého syna dost nevhodná, ale po půl hodině se celá hádka utišila, a my jsme tak s manželem nijak neřešili, o co šlo. Věděli jsme, že nad námi bydlí zhruba třicetiletý pár. A také to, že hádky ke vztahu zkrátka patří, i když na můj vkus byla tahle až moc sprostá.

Jenomže to byl pouze začátek. Druhý den jsme opět slyšeli křik. Tentokrát především mužský. Soused svojí partnerce vytkl snad všechno, co šlo. I když jsme slyšeli místy jenom nejasné hučení, některá slova dolehla až k nám a já se rozhodla jít raději se synem ven, aby nemusel ten hluk poslouchat.

Zdroj: 123RF.COM

Hádky se opakovaly. Přibyly i neurčité hluky a rány

Někdy byl klid, ale téměř každý třetí den jsme z bytu slyšeli hlasité nepohody. A když navíc začaly znít nad naším bytem i rány, jako kdyby někdo házel talíři či skleničkami, začali jsme se obávat, aby nedošlo mezi sousedy i k nějakému zranění. S ostatními obyvateli bytu jsme jen ve výtahu mohli probírat, proč se ti dva asi stále hádají.
Jednou už jsem to nevydržela a dala vědět policii. Hádka probíhala asi v devět hodin večer, syn už spal, ale jejich hlasité nadávání ho probudilo. Očividně se hádali až na chodbě, protože obsah hovoru byl slyšet jasněji než kdy jindy. Hlídka dorazila na místo asi do dvaceti minut. To už byl v bytě sice klid, rozčilený soused ale policistům předvedl, že se hádat umí. Ukázalo se, že je silně podnapilý, skončil proto na záchytce.

Od toho dne je klid. Nevíme, zda policie muži či ženě pohrozila a oni se zalekli možnosti trestu, nebo zda došlo k nějakému náhlému usmíření. Sázíme spíše na tu první možnost. Celá událost je ale teprve měsíc stará, takže není jisté, že se případ nebude opakovat.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články